Nové hvězdy na trhu – test chladičů od Raijinteku
PCTuning Článek

Nové hvězdy na trhu – test chladičů od Raijinteku

Daniel Wojtěch

Daniel Wojtěch

25. 9. 2013 03:00 8

Seznam kapitol

1. Rozbalujeme balíček 2. Raijintek Ereboss 3. – instalace 4. Raijintek Aidos 5. – instalace
6. Jak probíhá měření? 7. Naměřené hodnoty 8. Návrat do minulosti 9. Zhodnocení dnešního testu

Tento rok s sebou zatím přinesl mnoho novinek, vznik nové společnosti je ale i tak raritou. Nová značka s exotickým, možná až trochu indickým jménem Raijintek má zatím v nabídce jen minimum produktů z oblasti chlazení procesorů. Premiéra se jí ale povedla dobře – v testu dvou chladičů jsme rovnou udělovali naše nejvyšší ocenění!

Reklama
Reklama

Německá společnost Raijintek je opravdu čerstvým kandidátem na poli chladičů – podíváme-li se na jejich oficiální stránky, mnoho produktů zatím nenalezneme. Pro začátek nám naservírovali čtveřici procesorových chladičů a pár ventilátorů. U nich ale zůstat nehodlají a v plánu je jak výroba počítačových skříní, tak i zdrojů. Postupem času by se v nabídce mělo objevit i příslušenství pro tablety a smartphony. Podobně tomu je i u společnosti Arctic.

Nové hvězdy na trhu – test chladičů od Raijinteku

Raijintek Ereboss

Nám se do rukou dostaly hned dva chladiče, které se honosí názvy z řecké mytologie, Ereboss a Aidos. Pokud vám chladiče připomínají výrobky jiné společnosti, a to konkrétně Xigmateku nebo CoolerMasteru, tak jste doopravdy všímaví. Za vznikem firmy stojí právě spolupráce těchto dvou firem.

Nové hvězdy na trhu – test chladičů od Raijinteku

Raijitek Aidoss

Co se týče výběru, pro test jsme zvolili vlajkovou loď Ereboss a jako opak Aidos, který bude konkurovat levnějším chladičům v ceně kolem 500 Kč. Právě druhý jmenovaný nás nakonec uchvátil poměrem cena / výkon.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning