PCTuning Článek

Overlord II - solidní porce pěkné grafiky a vtipu

Tomáš Šulc
Tomáš Šulc
3. 8. 2009 01:00 9 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Vylepšený engine z jedničky 2. Nároky hry, testovací sestava, metodika 3. Výsledky grafických karet bez AA/AF 4. Vliv procesoru na hru
5. Vliv nastavení na hru I 6. Vliv nastavení na hru II 7. Vliv nastavení na hru III 8. Závěr

Opět tu pro vás máme rozbor technologií, nároků a grafiky aktuální počítačové hry. Tentokrát se podíváme na druhý díl akční fantasy hry Overlord. Ta nabídne v dnešní době lehce nadprůměrnou grafiku obohacenou fyzikou NVIDIA PhysX. Ne, nemějte obavy. Tentokrát si zahrají i majitelé ATI Radeonů. Jde totiž jen u CPU verzi PhysX.

Reklama
Reklama

Pokud vyjde nová hra a od hry se nečeká, že půjde o nový herní benchmark (jako jsou například Crysis, GTA IV či ArmA 2), je toho o herním enginu známo velmi málo. To je bohužel i případ nového Overlordu. O něm se po usilovném hledání na internetu pouze dočtete, že používá upravený engine z jedničky (rok vydání 2007), do kterého výrobce pouze přidal podporu nových technologií.

V praxi to znamená, že v této fantasy akční hře najdete všechny v současné době zavedené a běžně používané technologie jako je HDR či dynamická světla a stíny, ale vyloženě horké novinky zde nehledejte. Tomu pochopitelně odpovídá i grafika hry. Ta v zásadě není špatná, ale dnešní špička je jinde. Například na strategií Anno 1404 jsem před pár dny zíral s otevřenou pusou, což se o této hře říct rozhodně nedá. Je to však pochopitelné, Overlord II byl primárně vyvíjen pro XboX 360 a Playstation 3, na PC jde pouze o konverzi.

Jedinou zajímavostí je ve hře fyzika. Tu totiž obstarává vyspělý engine NVIDIA PhysX. Můžete se proto těšit na skvělou fyziku a možnosti herního prostředí, které vám vyrazí dech? Bohužel, výrobce hry totiž použil pouze CPU verzi enginu, takže kvalita a počet efektů je omezena možnostmi procesoru (v praxi hra vypadá podobně, jako kdyby měla klasický Havok). Na druhou stranu to znamená, že si druhého Overlorda bez problémů zahrají i majitelé ATI Radeon karet, což bylo pro vývojáře důležitější.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning