Pimp my Computer 9 - Project Camouflage 3/3
Článek Pimp my Computer 9 - Project Camouflage 3/3

Pimp my Computer 9 - Project Camouflage 3/3

Jan Štěpánek

Jan Štěpánek

7. 10. 2009 03:00 38

Seznam kapitol

1. Dějství třetí... 2. Interiér 3. Interiér, část 2. 4. Detaily tvoří celek! 5. Dokončení a závěrečná rekapitulace 6. Galerie "Project Camouflage"

Netrvalo to snad až tak dlouho a přinášíme třetí a zároveň již poslední část devátého dílu soutěže Pimp my Computer. Věřím, že všichni včetně výherce již očekávají, jaký bude výsledek. Já jsem se snažil využít všech možností, aby nová skříň byla maximálně originální a splňovala určené požadavky.

Reklama
Reklama

Než se však dostanu k instalaci zbytku interiéru, musím ještě popsat zbylé úpravy exteriéru. Jedná se již spíše pouze o detaily, ty jsou však také někdy velmi důležité.

Prvním z nich je již v předchozím díle naznačený otvor v pravé bočnici, která má opravdu pouze vzhledový charakter a jeho funkce není v podstatě žádná. Z plechu jsem tedy vytvořil jednoduchý vnitřní kryt, do něho bylo nutné vyvrtat 4 otvory pro koncovky elektrického vedení, mluvím zde samozřejmě pouze o nefunkčním vedení, kde samozřejmě ve výsledku žádná elektrika nevede. Mezi těmito koncovkami pak vedou tzv. husí krky.

Pimp my Computer 9 - Project Camouflage 3/3

Uměle "nazdobený" výbuch ve vedení elektriky.

Pokud jsem však minule zmiňoval, že tento prostor by měl být stylizován do jakéhosi výbuchu, musíme podobně upravit i tento dílec. Spodní husí krk jsem tedy rozdělil na dva kusy, do jeho útrob vložil 4žilový kabel s velmi tlustou izolací a za pomoci svářečky pak vše opaloval. Na řadu si přišel i zapalovač a trocha barvy. Ve chvíli, kdy byl efekt podle mého dostatečně realistický, jsem vše samozřejmě ochránil bezbarvým lakem. Poté již stačilo dílec pouze nanýtovat k šasi na vhodné místo, aby po nasazení bočnice vše vypadalo tak, jak vidíte na následujícím obrázku. Co myslíte? Vypadá to trochu reálně?

Pimp my Computer 9 - Project Camouflage 3/3

V rámci dalšího „detailu“ zůstaneme ještě i pravé bočnice. Jelikož do tohoto okamžiku nebylo nikde na skříni vyobrazeno logo projektu, rozhodl jsem se pro jeho zvěčnění právě zde.Opět jsem si nemohl odpustit použití svářečky, ale to bych v tuto chvíli předbíhal. Nejdříve jsem si samozřejmě celý nápis v potřebném rozměru připravil v grafickém editoru a vytiskl na standardní papír.

Pimp my Computer 9 - Project Camouflage 3/3

Poté jej skalpelem vyřezal, díky čemuž vznikla velmi jednoduše šablona. Na vybranou část bočnice jsem aplikoval 0,5mm samolepicí hliníkovou folii, která odolává i vyšším teplotám. Na ni jsem pak nápis podle šablony překreslil a opět skalpelem vyřezal. A nyní už opravdu mohu sáhnout po elektrické svářečce a s jemným nastavením a velmi opatrně začít nápis opalovat. Po odtržení folie jsem podobně jako v předchozím případě celý výtvor ochránil bezbarvým matným lakem, jak už bylo zmíněno i v první části dnešního článku.

logo

Nápis zvýrazňující pravou bočnici skříně.

Posledním detailem, který je však pro běžné používání velmi důležitý, tedy dalo by se říci, jedním z nejfunkčnějších detailů na skříni. Není jím nic jiného, než čelní ovládací panel, jak už jste si mohli všimnout o něco dříve na jedné z fotografií, tak dominantou tohoto panelu je především interní čtečka paměťových karet, které se dnes již staly naprostým standardem pro přenos dat. Stejně tak se hodí USB port pro flash disk, který je taktéž součástí panelu, sice pouze jeden, ale i tak je tento počet dostačující podle mého názoru. Poté panel doplňuje již pouze indikační dioda, která byla volena samozřejmě v adekvátní podobě ke stylizaci a jednoduché černé tlačítko, jehož funkci asi netřeba nijak dlouze popisovat. Samozřejmě se jedná o POWER tlačítko – reset jsem v této case vynechal, jelikož jeho potřeba je v dnešní době opravdu minimální.

ctecka

Správné upevnění čtečky karet byl zajímavý boj, ale povedlo se.

Celkově bylo tedy třeba všechny otvory vyřezat do plechu, k čemuž dopomohla především přímá bruska. Musím říci, že přesně vyřezat otvory na všechny typy karet pro čtečku, byl náročný úkol a podobně obtížné bylo následné uchycení obou částí na case, aby nedošlo k narušení funkčnosti. Vše se naštěstí po urputném boji povedlo, i když musím se přiznat, že padlo několik, možná i několik desítek sprostých slov. Nicméně plechový dílec se po potřebném ohnutí usadil na pravé straně čelního panelu a ve stabilní poloze ho zajišťuje dvojice nýtů. Zároveň jsem se rozhodl pro olemování ovládacího panelu gumovým profilem, který byl použit i na otvor v bočnici. Především asi proto, že esteticky tato guma zdůrazňuje tento prvek na čele case a zároveň chrání uživatele před říznutím o hranu, i když o 1mm plech se už tak snadno neříznete. Vše bylo samozřejmě nutné v závěru ještě dolakovat do okolních barev, aby ani panel nenarušoval celkový vzhled.

panel

Konečná podoba jednoduchého, ale funkčního ovládacího panelu na čele case.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning