Pokec o železe #006 - Nové procesory Ryzen 7000 a geniální obrázková Midjourney AI
i Zdroj: Depositphotos
Článek Pokec o železe #006 - Nové procesory Ryzen 7000 a geniální obrázková Midjourney AI

Pokec o železe #006 - Nové procesory Ryzen 7000 a geniální obrázková Midjourney AI

Václav Vlček

Václav Vlček

6. 9. 2022 14:00 10

Prázdniny jsou za námi a čeká nás neskutečná hardwarová jízda na podzim. Nové procesory Intel i AMD, nové GeForce i Radeony. A do toho AI, co kreslí skvělé obrázky na požádání.

Poslechni si audioverzi
00:00:00
00:00:00
Reklama
Reklama

Léto pomalu končí, prázdniny utekly jako voda a blíží se nám podzim. A ten bude doslova nabitý novinkami,  nepamatuju že by se někdy vlastně sešlo tolik zásadních novinek najednou v krátké době za sebou. Začne to novou generací procesorů AMD Ryzen 7000, hned po nich přijde 13. generace Intelu se stylovým označením Raptor Lake. Potom nová generace GeForce 4000 a nakonec i nové Radeony. Do konce roku je vážně na co se těšit!

Podcast už tradičně najedete nejenom u nás na webu, ale i na oblíbených službách Spotify, Apple Podcasts a Google Podcasts. Pokud byste nás rádi viděli i na dalších službách, neváhejte to napsat do komentářů. Zařídíme. A nezapomeňte si náš podcast plný mouder přidat mezi oblíbené, aby vám neutekly nové díly.

A kdo bude tlachat o počítačích, hardware, technologiích, životě, vesmíru a vůbec?

Vašek Vlček - dlouholetý šéfredaktor PCTuning, muž co chtěl zůstat na pozadí. A nevyšlo to.

Zdeněk Obermaier - náš expert přes procesory, grafické karty a vlastně jakékoliv výkonné železo. Čím větší hi-end, tím líp!

Michal Rybka - jeho pravidelné úvahy si můžete přečíst každý pátek a pokud chcete víc, najdete ho v Levelu.

Karel Matějka - herní grafik, co maluje vším od tužky, štětce po myš a teď už komanduje i AI produkující obrázky.

A o čem si budeme povídat? V první části podcastu probereme se Zdeňkem co nového přinesou hlavně AMD Ryzen 7000 procesory, protože o nich díky oficiálnímu oznámení už víme hodně. A vypadá to na parádní upgrade, co tady už dlouho nebyl. Nový platforma, podstatně výkonnější procesor, jestli někdy upgradovat tak určitě nebylo moc lepších příležitostí. Pokecáme i o konkurenčím Raptor Lake, ale tam nás uvedení teprve čeká a tak všechno jsou zatím tak trochu drby. 

No a po hardwarových novinkách se vrhneme na velký hit konce prázdnin, AI co dokáže generovat obrázky podle textového zadání. A dělá je fakt parádně. Ostatně Midjourney si můžete vyzkoušet sami a zadarmo, jen se nesmíte bát rozhraní vytvořeného v prostředí Discordu. Ale když pochopíte jak na to, strávíte hodiny a hodiny vymýšlení popisu obrázku tak, aby vypadal co nejlépe. A je to překvapivě docela věda. Tak hodně štěstí při malování!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning