Proč a jak za časů izolace něco dělat rukama
i Zdroj: Pctuning
Internet Článek Proč a jak za časů izolace něco dělat rukama

Proč a jak za časů izolace něco dělat rukama | Kapitola 3

Michal Rybka

Michal Rybka

13. 2. 2021 03:00 17

Seznam kapitol

1. Bez praxe nejsou koláče 2. Ponorka jak vyšitá 3. Skládejte 4. Naučte se automatizovat 5. Vyrábějte ve 3D 6. A nakonec klasika

Čím dál tím víc věcí děláme počítačově – a s tím se do jisté míry vytrácí tradiční zručnost. Je ale práce „rukama“ potřebná a užitečná i dnes? A pokud ano, jak se učit a cvičit v časech, kdy skoro ani nesmíme vystrčit nos ze dveří?

Reklama
Reklama

Pokud chcete u svých potomků či sourozenců pomáhat s rozvojem motoriky i v čase nuceného nicnedělání, jsou asi nejlepší alternativou stavebnice. Ty se stále koupit dají, i když v případě populárního Lega nejde o nic levného. Lego například nabízí Star Wars hospodu Mos Eisley, která vypadá báječně, má přes 3000 dílků – a stojí skoro deset litrů. I když patříte mezi fanoušky Star Wars, tak se při pohledu na tu cenu patrně zamyslíte, protože přijde skoro na ty samé peníze jako současná nejnovější generace konzolí (pokud by se daly koupit).

To ovšem není zdaleka maximum, kam můžete zajít: Lego nabízí i stavebnici Hvězdy smrti za třináct tisíc a dokonce i Imperiální hvězdný destroyer skoro za patnáct. Jsou ovšem i mnohem více hardcore stavěči Lega, jako například Matt Benner, který si navrhl a postavil svůj vlastní destroyer včetně interiéru – a za 25 USD vám prodá návod (návod!!!) jak ho postavit. Díval jsem se na kalkulaci dílků a vychází to na o něco více než 50 tisíc korun jen za dílky, což z toho dělá skutečně extraordinérní záležitost.

Levnější alternativou jsou stavebnice Cobi, které jsou zajímavé tím, že přes polský původ obsahují překvapivě mnoho německé vojenské techniky – celkově to vypadá jako militaristická verze Lega se zaměřením na fanoušky World of Tanks. Můžete si postavit jednotlivé tanky, letadla, ale taky vojáčky – od rudoarmějců až po Vietcong. Na stavebnicích Cobi sice ušetříte, ale zase hrozí, že jejich stavebnice začnete sbírat systematicky, protože... no, však to znáte.

Anebo, pokud jste víc šílení, můžete zkombinovat stavění stavebnic Codi a stop-motion animaci. Výsledek může být zároveň hravý i drsný, jako je produkce Brick Dictatora, který si právě se stavebnicemi Codi točí vlastní videa z Druhé světové, jako je například docela brutální bitva Němců s KV-1 o Brody. Tohle už je vyšší dívčí!

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning