Proč a jak za časů izolace něco dělat rukama
i Zdroj: Pctuning
Internet Článek Proč a jak za časů izolace něco dělat rukama

Proč a jak za časů izolace něco dělat rukama | Kapitola 6

Michal Rybka

Michal Rybka

13. 2. 2021 03:00 17

Seznam kapitol

1. Bez praxe nejsou koláče 2. Ponorka jak vyšitá 3. Skládejte 4. Naučte se automatizovat 5. Vyrábějte ve 3D 6. A nakonec klasika

Čím dál tím víc věcí děláme počítačově – a s tím se do jisté míry vytrácí tradiční zručnost. Je ale práce „rukama“ potřebná a užitečná i dnes? A pokud ano, jak se učit a cvičit v časech, kdy skoro ani nesmíme vystrčit nos ze dveří?

Reklama
Reklama

Pak tu máme klasiku – papírové vystřihovánky. Ty už jsou náročnější, ale jejich výhoda je v tom, že jsou mnohem, mnohem levnější než Lego – a navíc, pokud se to naučíte, si můžete dělat vlastní modely za velmi rozumné peníze. Tedy – pokud máte zásoby papíru a další vybavení. Buď jak buď poměr cena – vlastnosti je u papíru asi nejlepší vůbec. Plus – dají se stále koupit a taky vycházejí jako příloha Ábíčka, jako před lety!

Překvapivou věcí, kterou se také můžete naučit, je kreslení. Docela mě překvapilo, jak si pokročilí a profesionální grafici pochvalují kombinaci Apple iPad spolu s perem – ono se zdá, že to je drahé, ale když se to srovná s profesionálními tablety Wacom s obrazovkou, vychází iPad a Pencil překvapivě levně. Plus – až budeme moct ven, můžete s tím kreslit kdekoliv – a dnes najdete na internetu hory kursů, jak se na tom naučit kreslit. Takže pokud na to máte prachy a nějaký základní talent, můžete se naučit sami ilustrovat!

Dnes se sice zdá, že se blíží konec všeho trápení, ale svírá mě obava, že se s koncem nouzového stavu nešťastníci vrhnou do ulic a situaci s covidem ještě vyeskalují, což je těsně před příchodem vakcín opravdu malér. Nedivil bych se, kdyby po chvíli uvolnění přišly další restrikce – a kdo ví, možná je to dobrý čas na to nakoupit něco, co vám dovolí dělat rukama. Chce to udělat něco – alespoň něco, protože z toho věčného Netflixu, Youtubu a internetových telekonferencí můžeme nepěkně zakrnět!

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning