Proč a jak za časů izolace něco dělat rukama
i Zdroj: PCTuning.cz
Internet Článek Proč a jak za časů izolace něco dělat rukama

Proč a jak za časů izolace něco dělat rukama | Kapitola 6

Michal Rybka

Michal Rybka

13. 2. 2021 03:00 17

Seznam kapitol

1. Bez praxe nejsou koláče 2. Ponorka jak vyšitá 3. Skládejte 4. Naučte se automatizovat 5. Vyrábějte ve 3D 6. A nakonec klasika

Čím dál tím víc věcí děláme počítačově – a s tím se do jisté míry vytrácí tradiční zručnost. Je ale práce „rukama“ potřebná a užitečná i dnes? A pokud ano, jak se učit a cvičit v časech, kdy skoro ani nesmíme vystrčit nos ze dveří?

Reklama

Pak tu máme klasiku – papírové vystřihovánky. Ty už jsou náročnější, ale jejich výhoda je v tom, že jsou mnohem, mnohem levnější než Lego – a navíc, pokud se to naučíte, si můžete dělat vlastní modely za velmi rozumné peníze. Tedy – pokud máte zásoby papíru a další vybavení. Buď jak buď poměr cena – vlastnosti je u papíru asi nejlepší vůbec. Plus – dají se stále koupit a taky vycházejí jako příloha Ábíčka, jako před lety!

Překvapivou věcí, kterou se také můžete naučit, je kreslení. Docela mě překvapilo, jak si pokročilí a profesionální grafici pochvalují kombinaci Apple iPad spolu s perem – ono se zdá, že to je drahé, ale když se to srovná s profesionálními tablety Wacom s obrazovkou, vychází iPad a Pencil překvapivě levně. Plus – až budeme moct ven, můžete s tím kreslit kdekoliv – a dnes najdete na internetu hory kursů, jak se na tom naučit kreslit. Takže pokud na to máte prachy a nějaký základní talent, můžete se naučit sami ilustrovat!

Dnes se sice zdá, že se blíží konec všeho trápení, ale svírá mě obava, že se s koncem nouzového stavu nešťastníci vrhnou do ulic a situaci s covidem ještě vyeskalují, což je těsně před příchodem vakcín opravdu malér. Nedivil bych se, kdyby po chvíli uvolnění přišly další restrikce – a kdo ví, možná je to dobrý čas na to nakoupit něco, co vám dovolí dělat rukama. Chce to udělat něco – alespoň něco, protože z toho věčného Netflixu, Youtubu a internetových telekonferencí můžeme nepěkně zakrnět!

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama