Rage 2: mariňák z Dooma ve světě Mad Maxe – a funguje to!
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Rage 2: mariňák z Dooma ve světě Mad Maxe – a funguje to!

Rage 2: mariňák z Dooma ve světě Mad Maxe – a funguje to! | Kapitola 9

Jan Preclík

Jan Preclík

13. 5. 2019 10:00 8

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Příběh Rage universa 3. Plná pustina questů versus hlavní dějová linka 4. Projektové upgrady 5. Upgrady v archách
6. Bojový arzenál rangerů 7. Pustina není jen vyprahlá půda 8. Úžas střídá šílenství 9. Závěr

Tak jsme se dočkali. Po osmi letech přichází Avalanche studios ve spolku s ID Software s druhým dílem postapokalyptické singleplayerovky Rage, brutální akční FPS hry s prvky RPG. Zbystřit by měli fanoušci devadesátek a pecek jako Doom a Mad Max, tato hra je totiž jejich perfektním průsečíkem. A výsledkem je šílená jízda, která stojí za to!

Reklama

Nejnovější titul, na němž se podíleli zakladatelé FPS žánru, představuje dokonalou fúzi akčního FPS a RPG. Při hraní questů se odehrává divoká bitva plná krve a zabíjení na několik způsobů, po jeho dokončení naopak s ledovým klidem upgradujete vlastnosti, prozkoumáváte pustinu a objevujete lokace padlých hrdinů. Je poznat, že vzájemná chemie ID Software a Avalanche studios funguje na výbornou.

Rage 2: mariňák z Dooma ve světě Mad Maxe – a funguje to!
i Zdroj: PCTuning.cz

Nejednou jsem se během hraní vrátil v mysli zpátky do devadesátých let a vzpomínal na to, jak jsem se stisknutým shiftem probíhal jednotvárné mapy a kosil vetřelce nebo se naopak válel na gauči a s úžasem čuměl na mladého Gibsona v jeho hereckém debutu Mad Max. Celý vizuální vzhled v kombinaci s akční hudbou ve mně naopak vyvolával pocity, které jsem měl při sledování klasických devadesátkových akčních béček, kdy během jednoho záběru bylo roztrháno na kusy snad tisíc herců a dva autobusy komparzistů.

Rage 2: mariňák z Dooma ve světě Mad Maxe – a funguje to!
i Zdroj: PCTuning.cz

Celých těch 26 hodin, během kterých jsem dohrál hlavní dějovou linku a většinu side questů, se mi do mysli vrývala ta samá myšlenka. Kdyby se příští Doom odehrával na planetě Zemi, vypadal by přesně takhle. Rozhodně s jinými monstry, ale tohle by byla přesně ta akční hra, pokračování legendy, bezmyšlenkovitá střílečka se skromným pornopříběhem.

Rage 2: mariňák z Dooma ve světě Mad Maxe – a funguje to!
i Zdroj: PCTuning.cz

S věnovaným steam klíčem a předčasným přístupem k novinářské verzi jsme též dostali prohlášení Bethesdy. Rage bude krátce po launchi obohacena o dynamické eventy a další aktivity, které budou hru udržovat čerstvou a atraktivní i pro hráče, kteří už ji dohráli. Budou přidávat komunitní výzvy, nová monstra, vozidla a spoustu dalšího obsahu. Tak uvidíme, jak toto prohlášení dodrží a zda tyto updaty dorazí formou patchů či placených DLC.

Jen malé doporučení na závěr pro ty z vás, kteří už koupili, nebo se rozhodnou si hru pořídit. Pokud jste přeskočili rovnou na závěr, pořádně se mrkněte na popsané možnosti upgradu, abyste něco nepřehlédli. Perky u nanotritových upgradů jsem zaregistroval až ve druhé polovině hry, tak ať se o něco neochudíte.

Minimální požadavky:

  • CPU: AMD Ryzen 3 1300X nebo Intel Core i5-3570
  • GPU: Nvidia GTX 780 3 GB nebo AMD Radeon R9 280 3 GB
  • RAM: 8 GB
  • HDD: 50 GB volného místa

Doporučené požadavky:

  • CPU: AMD Ryzen 5 1600X nebo Intel Core i7-4770
  • GPU: Nvidia GTX 1070 8 GB nebo AMD Vega 56 8 GB
  • RAM: 8 GB
  • HDD: 50 GB volného místa


Rage 2
KLADY + - ZÁPORY
Apex engine Kratší příběh
Humor, brutalita, nahota Zapeklité hledání beden a tabletů
Fůze akčního Dooma a pustiny funguje perfektně Porodní bolesti (bugy)
Nízké systémové požadavky  

★★★★★★★★★★

Orientační cena včetně DPH: 1499 Kč

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama