Retry? Některé technologie je třeba zkusit znovu!
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Retry? Některé technologie je třeba zkusit znovu!

Retry? Některé technologie je třeba zkusit znovu! | Kapitola 3

Michal Rybka

Michal Rybka

10. 6. 2016 03:00 44

Seznam kapitol

1. Virtuální realita 2. Hraní streamovaných her 3. Chytré hodinky 4. Magnetické pásky 5. Vysoce odolné BluRay 6. Základní příjem

Některé technologie vypadají přežile anebo nesmyslně – přišly prostě příliš brzy anebo se zdálo, že nedávají smysl. Čas nám ale pokročil, ty internety zrychlily, kmitočty narostly, litografie se zjemnila, cena spadla a zkrátka a dobře má smysl podívat se na věci kdysi zavržené a dát jim druhou šanci.

Reklama

Chytré hodinky

Za poslední měsíce jsem četl mnoho oslavně pohřebních řečí na chytré hodinky, hlavně na Apple Watch. Pravdou je, že chytré hodinky se nestaly „novou výpočetní platformou“ (Proč by měly?) a také nekonkurují mobilním telefonům. (Proč by měly?) Pravda, výrobci trvale koketují s myšlenkou, že by hodinky vlastně mobilu konkurovat mohly, o což se snaží přidáváním slotu na simkartu – a docela to vysvětluje, proč se Apple snaží o úplnou eliminaci simkaret. U mobilů to nedává prakticky žádný smysl, u hodinek naopak ano. Ty jsou na simky příliš malé a šuplík narušuje vodovzdornost.

Buď jak buď smartwatch dávají smysl jako sekundární obrazovka, jako handsfree – vážně, propojení s mobilem je fakt super věc – a s dostatečným výkonem a výdrží dokážou významně omezit nutnost vytahování telefonu z kapsy. A to je super hlavně v případech, kdy s nimi vyrážíte do terénu. Hodinky podporují i haptickou navigaci, kdy vám klepou do ruky na křižovatkách a obecně mi přijde jednodušší a bezpečnější k orientaci využívat jejich obrazovku, než o půl jedné někde na podezřelém místě vytahovat přede všemi mobil. Hodinky jsou fakt nenápadné.

Zajímavé je, že chytré hodinky začínají úspěšně konkurovat sporttesterům, i když jsou sporttestery levnější. Opakuje se situace, kdy sporttestery vytlačily levnější digitální krokoměry, které vytlačily extrémně levné mechanické krokoměry. Vývojový trend u sporttesterů vede ke zdražování, což je sice zvláštní, ale potvrzuje to představu, že kdo už sportuje, ten na tom nešetří. Vždy si vybavuji kreslený vtip, na kterém dva černoši pozorují moderním vybavením osypané běžce a konstatují, že jen běloši dokážou vymyslet způsob, jak z běhání udělat nákladný sport.

Retry? Některé technologie je třeba zkusit znovu!
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama