Retry? Některé technologie je třeba zkusit znovu!
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Retry? Některé technologie je třeba zkusit znovu!

Retry? Některé technologie je třeba zkusit znovu! | Kapitola 4

Michal Rybka

Michal Rybka

10. 6. 2016 03:00 44

Seznam kapitol

1. Virtuální realita 2. Hraní streamovaných her 3. Chytré hodinky 4. Magnetické pásky 5. Vysoce odolné BluRay 6. Základní příjem

Některé technologie vypadají přežile anebo nesmyslně – přišly prostě příliš brzy anebo se zdálo, že nedávají smysl. Čas nám ale pokročil, ty internety zrychlily, kmitočty narostly, litografie se zjemnila, cena spadla a zkrátka a dobře má smysl podívat se na věci kdysi zavržené a dát jim druhou šanci.

Reklama

Magnetické pásky

Vzhledem k tomu, jaké všechny hanebnosti se mohou stát dnes diskům, je třeba zálohovat. Otázkou je ale na co, protože se jen zřídka využívaný externí harddisk může stát horší pastí na data než disk aktivně používaný. Vysokokapacitní zálohovací alternativy příliš neexistují.

By NODC - http://www.nodc.noaa.gov/General/anniversary50.html (via email from NOAA webmaster), Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=31135460
i Zdroj: PCTuning.cz
By NODC - http://www.nodc.noaa.gov/General/anniversary50.html (via email from NOAA webmaster), Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=31135460

Zálohování i s pomocí BluRay je zdlouhavé a pracné, mechaniky RDX sice vypadají cenově dostupně, ale jde o harddiskovou technologii, podobně jako u bývalých Iomega REV. Médium je jednak drahé, jednak je citlivé na náraz – a ve srovnání s klasickým harddiskem jsou dokonce dražší.

Bylo by na místě přijít s rozumně drahou páskovou mechanikou pro náročnější uživatele, s kapacitou, na kterou zazálohujete harddisk ideálně na jednu pásku a to při ceně mechaniky pod dvacet tisíc korun. To by bylo skutečně velice príma. Problém je v tom, že LTO technologie se používá hlavně ve formě knihoven u náročných uživatelů a protože ji potřebuje málokdo, její cenu může výrobce nastavit prakticky libovolně.

Pánové! Pánové! Svět pásky potřebuje, protože slíbená holografie stále není a podle všeho jen tak nebude. Tak nebuďte skety a zkuste udělat nějaké alespoň trochu cenově přijatelné verze pro domácí nešťastníky. Cena samotných pásek je příznivá, jen ty mechaniky jsou absurdně drahé. I nejdražší MSI Vortex s vnitřní výkonnou architekturou zcela na míru vyjde levněji než mnoho LTO6 mechanik - a to je prostě ukrutné.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama