Roccat Ryos MK Pro – klávesnice, která má všechno
Článek Roccat Ryos MK Pro – klávesnice, která má všechno

Roccat Ryos MK Pro – klávesnice, která má všechno

Pavel Urbánek

Pavel Urbánek

11. 10. 2016 03:00 24

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení 3. Design a podsvícení 4. Provedení, materiály a povrchy
5. Ergonomie 6. Software 7. Spínače, xKRO a testování 8. Závěr

Co by si člověk mohl přát od klávesnice? Mechanické spínače, ergonomii, kvalitní provedení a povrchy, makro klávesy a tlačítka, podsvícení, vnitřní paměť pro používání bez instalace ovládacího softwaru, detailně nastavitelné profily, NKRO, USB Hub... Je to mnoho požadavků najednou, přesto Roccat Ryos MK Pro slibuje vše.

Reklama
Reklama

Roccat soupeří o přízeň hráčů i na poli klávesnic. A připravil si pádný argument – nekompromisní Ryos MK Pro. Mechanická klávesnice, která by měla mít všechno, co si hráč může jen přát. To je něco, co může v nelítostném konkurenčním boji poskytnout převahu. Otázkou je, je něco takového vůbec možné? Nějaké kompromisy se přece musí vždy udělat.

A co vlastně dělá klávesnici tím pomyslným dokonalým nástrojem hráče? To, že je postavena na mechanických spínačích je dobrý základ. Že jsou navíc německé provenience – Cherry MX, to ještě zlepšuje. Mechanické spínače překonávají klasické membrány v řadě oblastí, ale nejsou doménou pouze Roccat Ryos MK Pro. Co tedy tato klávesnice nabízí dál?

Roccat Ryos MK Pro – klávesnice, která má všechno

Hráče bude lákat například plné NKRO. Klávesnice, která umožňuje neomezený počet současných vstupů je klíčová zejména pro hráče FPS her, ale i MMO RPG nebo dalších. Není nic horšího, když klávesnice přestane reagovat na další klávesu a člověk kvůli tomu prohraje. Opět ale nejde o nic přelomového, co by konkurence neměla.

Dedikované makro klávesy a sofistikovaný software ke klávesnici je další bonus, který není samozřejmostí, a který Ryos MK Pro přináší. Vše v několika profilech, a s pokročilými funkcemi, jako je logování statistik při použití klávesnice jsou jen další vychytávky. A navíc máte i možnost pak vše uložit do vnitřní paměti a odinstalovat nadbytečnou aplikaci..

Nakonec nesmíme opomenout ani podsvícení. Ačkoli pouze v jedné barvě, tak Ryos MK Pro umožňuje ladit podsvícení do nejmenších detailů a efektů. Jde totiž o individuálně konfigurovatelné podsvícení kláves, takže si můžete dělat v podstatě, co chcete.

Roccat Ryos MK Pro – klávesnice, která má všechno

To vše zní skvěle, ale stejně nesmíme zapomenout na základní funkci klávesnice – a to je zadávání vstupu počítači. Ten vyžaduje nějaké vlastnosti a ergonomii, takže sebelepší vychytávky nenahradí dobrou základní funkcionalitu. No, a my se podíváme, jak si Roccat Ryos MK Pro poradí s obojím.

Při tom všem nesmíme opomenout cenu – 3500 Kč včetně DPH. To už není málo a Ryos MK Pro se tak řadí do střední vyšší třídy mechanických klávesnic.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning