Roccat Ryos MK Pro – klávesnice, která má všechno
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Roccat Ryos MK Pro – klávesnice, která má všechno

Roccat Ryos MK Pro – klávesnice, která má všechno

Pavel Urbánek

Pavel Urbánek

11. 10. 2016 03:00 24

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení 3. Design a podsvícení 4. Provedení, materiály a povrchy
5. Ergonomie 6. Software 7. Spínače, xKRO a testování 8. Závěr

Co by si člověk mohl přát od klávesnice? Mechanické spínače, ergonomii, kvalitní provedení a povrchy, makro klávesy a tlačítka, podsvícení, vnitřní paměť pro používání bez instalace ovládacího softwaru, detailně nastavitelné profily, NKRO, USB Hub... Je to mnoho požadavků najednou, přesto Roccat Ryos MK Pro slibuje vše.

Reklama

Roccat soupeří o přízeň hráčů i na poli klávesnic. A připravil si pádný argument – nekompromisní Ryos MK Pro. Mechanická klávesnice, která by měla mít všechno, co si hráč může jen přát. To je něco, co může v nelítostném konkurenčním boji poskytnout převahu. Otázkou je, je něco takového vůbec možné? Nějaké kompromisy se přece musí vždy udělat.

A co vlastně dělá klávesnici tím pomyslným dokonalým nástrojem hráče? To, že je postavena na mechanických spínačích je dobrý základ. Že jsou navíc německé provenience – Cherry MX, to ještě zlepšuje. Mechanické spínače překonávají klasické membrány v řadě oblastí, ale nejsou doménou pouze Roccat Ryos MK Pro. Co tedy tato klávesnice nabízí dál?

Roccat Ryos MK Pro – klávesnice, která má všechno
i Zdroj: PCTuning.cz

Hráče bude lákat například plné NKRO. Klávesnice, která umožňuje neomezený počet současných vstupů je klíčová zejména pro hráče FPS her, ale i MMO RPG nebo dalších. Není nic horšího, když klávesnice přestane reagovat na další klávesu a člověk kvůli tomu prohraje. Opět ale nejde o nic přelomového, co by konkurence neměla.

Dedikované makro klávesy a sofistikovaný software ke klávesnici je další bonus, který není samozřejmostí, a který Ryos MK Pro přináší. Vše v několika profilech, a s pokročilými funkcemi, jako je logování statistik při použití klávesnice jsou jen další vychytávky. A navíc máte i možnost pak vše uložit do vnitřní paměti a odinstalovat nadbytečnou aplikaci..

Nakonec nesmíme opomenout ani podsvícení. Ačkoli pouze v jedné barvě, tak Ryos MK Pro umožňuje ladit podsvícení do nejmenších detailů a efektů. Jde totiž o individuálně konfigurovatelné podsvícení kláves, takže si můžete dělat v podstatě, co chcete.

Roccat Ryos MK Pro – klávesnice, která má všechno
i Zdroj: PCTuning.cz

To vše zní skvěle, ale stejně nesmíme zapomenout na základní funkci klávesnice – a to je zadávání vstupu počítači. Ten vyžaduje nějaké vlastnosti a ergonomii, takže sebelepší vychytávky nenahradí dobrou základní funkcionalitu. No, a my se podíváme, jak si Roccat Ryos MK Pro poradí s obojím.

Při tom všem nesmíme opomenout cenu – 3500 Kč včetně DPH. To už není málo a Ryos MK Pro se tak řadí do střední vyšší třídy mechanických klávesnic.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama