Rok 2018: Úspěchy, průšvihy, podivnosti a pády
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Rok 2018: Úspěchy, průšvihy, podivnosti a pády

Rok 2018: Úspěchy, průšvihy, podivnosti a pády | Kapitola 7

Michal Rybka

Michal Rybka

21. 12. 2018 03:00 13

Seznam kapitol

1. Pomáhat a chránit 2. Úniky, leaky, díry a pády 3. Hezké a nesmyslné 4. Bezdrátové hračky
5. Nová doba a nové ceny 6. Virtuální realita opět usíná 7. YouTube Rewind 2018 fail

Rok 2018 se chýlí ke konci – a přišel čas rekapitulovat. Rok 2018 byl docela divoký a přinesl celou řadu událostí, z nichž rozhodně největší jsou pokroky SpaceX v dobývání vesmíru: Falcon Heavy poslal Teslu do sluneční soustavy a vygeneroval tak nejvtipnější vesmírný odpad v dějinách. Konzum jede naplno a ceny letí vzhůru...

Reklama

YouTube Rewind 2018 fail

Média se s postupem času oddělují od svých fanoušků – a vidíme to nejen u tradičních, ale i u mileniálních a také nových. Digitální média mileniálů, jako je Buzzfeed nebo Vox, přecházejí na stranu těch klasických a začínají tepat neřády anebo to, co považují za neřády. Z informačních a zábavních médií se stávají pouliční kazatelé a sběratelé clickbaitu.

K tomuto debilnímu trendu se přidal i samotný YouTube, který se rozhodl takovým divným způsobem dospět – a to i za cenu, že bude ignorovat to, co zajímá diváky a začal jim vnucovat to, co považuje za prospěšné sám. Výsledkem je YouTube Rewind 2018: Everyone Controls Rewind, který je plný dobročinnosti a Fortnite a získal od 145 milionů diváků 2,3 milionu liků a 13 milionů disliků a stal se tak zároveň nejnenáviděnějším, ale také nejrychleji dislikovaným videem. Gratulujeme, YouTube! Leč nepředpokládáme, že by se to mělo příští rok zlepšit.

Blíží se rok, kdy se politici pokusí získat kontrolu nad obsahem na internetu, rok, kdy se masivně nasadí sledovací systémy a také rok, kdy Čína vypustí svého Digitálního Velkého Draka anebo jak tomu, k čertu, říkají. Příští rok, rok 2019, bude rokem velkých konfliktů. Jo – a nemyslím, že by grafiky šly s cenou dolů a že Apple zlevní. Nic se nezlevní. Na zlevnění harddisků čekáme od roku 2011 a nikde nic, takže v úspory nedoufejte. Teď jsem četl informace z energetiky a nakonec budete rádi, když do prasátka našetříte na elektriku, takže to Nintendo Switch jistí, to jede i z baterky.

Tak ať při vánoční večeři nespolknete kost, nepozvracíte na silvestrovské pijatice pana starostu a nezapomeňte si schovat kapří šupiny, ať máte příští rok peníze a štěstí!

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama