Saitek / MadCatz Cyborg R.A.T 7 – minoritní záležitost
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Saitek / MadCatz Cyborg R.A.T 7 – minoritní záležitost

Saitek / MadCatz Cyborg R.A.T 7 – minoritní záležitost | Kapitola 6

Filip Eckstein

Filip Eckstein

17. 8. 2011 03:00 21

Seznam kapitol

1. Balení a specifikace 2. Ergonomie a tlačítka 3. Transformace v akci 4. Hardwarový test 5. Software 6. V praxi, hodnocení a závěr

Jistě si pamatujete na Saitek Cyborg Mouse, o níž jsme tu tehdy psali jako o myši se schopnotstí mechanické transformace. Dnešní článek věnujeme jejímu nástupci. Nepřinesl jen tak ledajaké vylepšní, nýbrž kompletní překopání původního modelu. Na to, jak se Saiteku jeho poslední výtvor povedl, se podíváme v dnešním článku.

Reklama

Testovanou myš jsem srovnal nejen po vizuální stránce (jak můžete vidět na níže položných fotografiích), ale také po stránce funkční s doposud asi vůbec nejluxusnější (a nejdražší) myší na trhu. Tou je bezesporu stále ještě hybrdiní Razer Mamba. Ačkoliv se jedná o dvě velice odlišné myšky, v cenové relaci se řadí mezi nejdražší modely na trhu a určitě se vyplatí znát, do jakého odvětví herního segmentu ivestovat své peníze spíše.

Obě myšky se úrovní a kvalitou zpracování velmi přibližují. Značným rozdílem je zde zaměření a také trochu cena, která se sice u obou modelů docela liší, avšak globálně ji řadíme mezi nejvyšší třídu cenového rozsahu u tohoto druhu příslušenství. Mamba je na rozdíl od nové RAT 7 spíše konzervativnějším kouskem – neměnný tvar, konzistentní vzhled, dokovací stanice, hybridní bezdrátové provedení a elegantní vzhled. Pokud jde o Cyborg, ten je zaměřen poněkud experimentálněji, je vhodný spíše pro hráče, kteří si rádi hrají nejenom v počítačových hrách... Možností, jak si RAT 7 přizpůsobit je totiž opravdu mnoho. A to, že se snad jedná o drátovou myšku, jí na kráse neubírá. Kdo by přesto trval na bezdrátové variantě, může si za příplatek pořídit model RAT 9 – s cenou okolo 3 400 Kč s daní ale mnoho zájemců nejspíše nenajde.

Po funkční stránce obě myšky dosahují snad více než uspokojivých výsledků. RAT 7 sice disponuje více tlačítky a funkcemi, zato je však o to méně využijete. Někdy je totiž méně více. Obě myši jsem podrobil důkladnému hernímu testu. Nejvíce jejich schopnosti využijete během hraní FPS a MMORPG.

Saitek / MadCatz Cyborg R.A.T 7 – minoritní záležitost
i Zdroj: PCTuning.cz

Saitek / MadCatz Cyborg R.A.T 7 – minoritní záležitost
i Zdroj: PCTuning.cz

Závěr

Saitek Cyborg RAT 7 se řadí spíše mezi experimentální modely. Svého předchůdce (Saitek Cyborg Mouse) v možnostech transformace zcela jistě převyšuje, vše je však řešeno manuálně (na místo elektromotorku, který u svého předchůdce skelet myšky sám posouval). Jak už jsem ale výše zmiňoval, nevyplatí si připlácet za něco, co nevyužijete. Pokud nemáte speciální nároky na tvarování myšky nebo už měsíce nehledáte po kamarádech myš, která by vám nejlépe padla do ruky, určitě si raději připlaťte za nějakou jinou speciální funkci (například hybridní bezdrátová technologie, viz. Mamba nebo G700), než kterou je možnost manuální transformace.

Saitek / MadCatz Cyborg R.A.T 7 – minoritní záležitost
i Zdroj: PCTuning.cz

Graf ceny produktu MadCatz Cyborg R.A.T. 7 poskytuje server Heureka.cz

 
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama