Samsung C27FG70: 144Hz VA monitor s Quantum Dot
Článek Samsung C27FG70: 144Hz VA monitor s Quantum Dot

Samsung C27FG70: 144Hz VA monitor s Quantum Dot

Petr Diviš

Petr Diviš

20. 6. 2017 03:00 16

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení a specifikace 3. Design, ergonomie a možnosti připojení 4. OSD nabídka – možnosti nastavení
5. Barvy, pozorovací úhly a podsvícení 6. Hry a odezva při 120 Hz a 144 Hz 7. Hry a odezva v režimu FreeSync 8. Závěr – hodnocení

Trh herních monitorů se v posledních letech rozrůstá o stále zajímavější modely. Jedním z nich je i Samsung C27FG70. Ten v sobě kombinuje zakřivený 144Hz displej s technologií Quantum Dot pro jasnější a sytější barvy. Má VA panel s rozlišením full HD, udávanou odezvu 1ms a nechybí mu i podpora AMD FreeSync.

Reklama
Reklama

Monitor dorazil v opravdu velké a bytelné krabici, ve které se asi nepoškodí ani při hrubším zacházení u nějaké zásilkové služby. Důvod, proč je krabice velká i na výšku, je ten, že monitor k vám dorazí již téměř složený. K monitoru je připevněna i ona atypická noha, o které si ještě něco povíme. Stačí tedy zespodu přišroubovat kulatý podstavec a je vše složeno. Jen připojíte kabely a můžete hrát.

Samsung C27FG70: 144Hz VA monitor s Quantum Dot

Z krabice se dozvíme i základní údaje, kterými je tento monitor tak zvláštní. Ze všech stran na nás svítí nápis CurvedGamingMonitor – tedy zakřivený herní monitor. Dále je zmíněno, že se jedná o Quantum Dot display. Zmíněna je i ona 1ms odezva. Ta je ve specifikacích je pak upřesněna na 1 ms MPRT – Moving Picture Response Time.

Po otevření krabice se hned dostanete k veškerému příslušenství. Samotný monitor i se stojanem ukryt mezi dvěma vrstvami polystyrenu. Najdete zde: Napájecí adaptér s kabelem, kabely HDMI a DisplayPort, CD s manuálem, rámeček VESA a pak také i protokol o kalibraci monitoru. Podle protokolu je kalibrována ale jen stupnice šedé – gama křivka a teplota. Také se zde dozvíte barevný rozsah podle CIE 1931 grafu. Dle něj monitor přesahuje sRGB gamut a téměř dosahuje na DCI-P3.

Samsung C27FG70: 144Hz VA monitor s Quantum Dot

Specifikace

Samsung C27FG70: 144Hz VA monitor s Quantum Dot

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning