Šmelina v časech hojnosti aneb proč si nekoupíme hezké věci
Článek Šmelina v časech hojnosti aneb proč si nekoupíme hezké věci

Šmelina v časech hojnosti aneb proč si nekoupíme hezké věci

Michal Rybka

Michal Rybka

5. 12. 2020 03:00 58

Seznam kapitol

1. Fronta na Playstation 2. Investiční kecky 3. Dobrý kraj, dobří lidé 4. a jejich bídné poddruhy 5. Kdo chtěl víc, nemá nic. 6. Bez papírů, bez nároku

Konzole nejsou, grafiky nejsou. Nic není. Proč nemůžeme mít pěkné a výhodné věci? Je to jen problém výrobců, že podcenili poptávku a zanedbali přípravu na uvedení nové generace produktů? Ne, ukazuje se, že za spoustu nedostupnosti mohou překupníci, novodobí veksláci, kteří jedou až v průmyslovém rozsahu.

Reklama
Reklama

Můžete si říct, že připlatit si padesát procent nad oficiální cenu vlastně není tak drsné. Různorodá cenová politika výrobců ve světě vede ostatně k tomu, že si zájemci o produkty často pro ně osobně létají: Za produkty Apple se běžně létá do New Yorku a jejich cena je tam oproti Rusku o tolik nižší, že výlet za novým Macbookem spojený s týdenním výletem po pamětihodnostech je mezi Rusy zcela běžnou praxí. Je to tak velký kšeft, že se na pašování kradených Applů podílela i celá posádka letadla Aeroflotu, která zvládla provézt věci za 50 milionů USD!

Problém je ale v tom, že mezi poctivými veksláky se skrývá jejich bídný a hnilobný poddruh, což jsou prostě podvodníci. Využívají toho, že lidi o produktech často ani neví, jak mají vypadat – a někdy podvádějí doslova v průmyslovém měřítku, jako například ti chytráci, co nabízejí produkty přes čínský Wish. To je tak brutální bouda, která operuje v takovém rozsahu, že se divím, že tenhle web v civilizaci prostě neblokují.

Wish často prodává přeznačené grafické karty, někdy jsou vyloženě staré a přeflashované tak, aby se tvářily jako něco jiného. To samé se týká paměťových médií. Tak například tenhle člověk si koupil „USB 3.0 8 TB externí SSD drive“ - a když ho rozebral, tak zjistil, že v něm je amatérsky zalepený hub, obsahující čtyři USB 2.0 flashdisky o kapacitě 32 GB, přeznačené jako 2 TB. Je to nejen otřesně udělané, ale taky to automaticky zahodí jakákoliv data, která překročí limit 32 GB na modul. Koupili jste si zoufalý shit a ztrátu dat v jednom, gratulujeme.

Podobné shity si můžete koupit i jinde, například tento člověk si na Ebay koupil „2 TB flashdisk“ za 3 dolary – a doslova si koupil od nějakého scammera malware. Tyhle věci se dějí v takovém měřítku, že bych se ani nedivil, kdyby šlo o distribuční centrum pro šíření malware od nějaké jednotky pro kybernetickou válku. Ano, je to podezřele levné, ale lidi jsou blbí a jsou si to schopní koupit.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning