Šmelina v časech hojnosti aneb proč si nekoupíme hezké věci
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Šmelina v časech hojnosti aneb proč si nekoupíme hezké věci

Šmelina v časech hojnosti aneb proč si nekoupíme hezké věci | Kapitola 4

Michal Rybka

Michal Rybka

5. 12. 2020 03:00 58

Seznam kapitol

1. Fronta na Playstation 2. Investiční kecky 3. Dobrý kraj, dobří lidé 4. a jejich bídné poddruhy 5. Kdo chtěl víc, nemá nic. 6. Bez papírů, bez nároku

Konzole nejsou, grafiky nejsou. Nic není. Proč nemůžeme mít pěkné a výhodné věci? Je to jen problém výrobců, že podcenili poptávku a zanedbali přípravu na uvedení nové generace produktů? Ne, ukazuje se, že za spoustu nedostupnosti mohou překupníci, novodobí veksláci, kteří jedou až v průmyslovém rozsahu.

Reklama

Můžete si říct, že připlatit si padesát procent nad oficiální cenu vlastně není tak drsné. Různorodá cenová politika výrobců ve světě vede ostatně k tomu, že si zájemci o produkty často pro ně osobně létají: Za produkty Apple se běžně létá do New Yorku a jejich cena je tam oproti Rusku o tolik nižší, že výlet za novým Macbookem spojený s týdenním výletem po pamětihodnostech je mezi Rusy zcela běžnou praxí. Je to tak velký kšeft, že se na pašování kradených Applů podílela i celá posádka letadla Aeroflotu, která zvládla provézt věci za 50 milionů USD!

Problém je ale v tom, že mezi poctivými veksláky se skrývá jejich bídný a hnilobný poddruh, což jsou prostě podvodníci. Využívají toho, že lidi o produktech často ani neví, jak mají vypadat – a někdy podvádějí doslova v průmyslovém měřítku, jako například ti chytráci, co nabízejí produkty přes čínský Wish. To je tak brutální bouda, která operuje v takovém rozsahu, že se divím, že tenhle web v civilizaci prostě neblokují.

Wish často prodává přeznačené grafické karty, někdy jsou vyloženě staré a přeflashované tak, aby se tvářily jako něco jiného. To samé se týká paměťových médií. Tak například tenhle člověk si koupil „USB 3.0 8 TB externí SSD drive“ - a když ho rozebral, tak zjistil, že v něm je amatérsky zalepený hub, obsahující čtyři USB 2.0 flashdisky o kapacitě 32 GB, přeznačené jako 2 TB. Je to nejen otřesně udělané, ale taky to automaticky zahodí jakákoliv data, která překročí limit 32 GB na modul. Koupili jste si zoufalý shit a ztrátu dat v jednom, gratulujeme.

Podobné shity si můžete koupit i jinde, například tento člověk si na Ebay koupil „2 TB flashdisk“ za 3 dolary – a doslova si koupil od nějakého scammera malware. Tyhle věci se dějí v takovém měřítku, že bych se ani nedivil, kdyby šlo o distribuční centrum pro šíření malware od nějaké jednotky pro kybernetickou válku. Ano, je to podezřele levné, ale lidi jsou blbí a jsou si to schopní koupit.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama