PCTuning Článek

Sony VAIO TT21XN/B - alternativa pro netbooky

Tomáš Šulc
Tomáš Šulc
16. 10. 2009 01:00 16 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Sony VAIO TT21XN/B - hardware 2. Design, materiály, rozměry 3. Baterie, klávesnice, touchpad 4. Vstupy/výstupy, OS, příslušenství 5. Zvuk, chlazení, záruka 6. Testy procesoru
7. Testy operační paměti 8. Testy grafické karty - standardní 9. Testy pevného disku 10. Test výdrže baterie 11. Vyhodnocení a závěr

Přemýšlíte o koupi maličkého netbooku, avšak vadí vám vám často špatná kvalita dílenského zpracování, nízký výkon procesorů Intel Atom či absence optické mechaniky? Pokud nemáte hluboko do kapsy, existuje pro vás kromě koupě většího a robustnějšího notebooku ještě jedna alternativa.

Reklama
Reklama

Vstupy/výstupy


-pro zvětšení klikněte-

Na levém boku najdete většinu výstupů. Pod krytkou je zásuvka pro připojení k síti a HDMI konektor, následují otvory pro vývod chlazení, zámek Kensington, FireWire, dvojice USB a dvojice audio konektorů.


-pro zvětšení klikněte-

Na druhé straně je optická mechanika a dál se vešel už jen analogový výstup na monitor.


-pro zvětšení klikněte-

Zezadu není nic.


-pro zvětšení klikněte-

Zepředu je pouze čtečka paměťových karet. Rozložení portů má Sony opravdu prakticky vyřešené a nic vám nebude zavazet (pokud jste pravák), nicméně výstupů by mohlo být víc. Ocenil bych například třetí USB port a také ExpressCard slot. Osazen by mohl být i eSATA konektor, avšak u něj se nabízí otázka, zda by jej uživatelé využili.

Webová kamera

Ve víku nad displejem je jako obvykle ukryta také webová kamera, která má jen základní rozlišení 640 × 480 px. S kvalitou jejího obrazu jsem však tentokrát příliš spokojen nebyl. Jedna se obraz znatelně trhá a ani odezva není nejmenší, ale za vše, myslím, hovoří naprosto otřesná kvalita obrazu.

 
-pro zvětšení klikněte-

Operační systém

V ceně takto drahého počítače je samozřejmě zahrnut i operační systém, Sony pro své VAIO vybralo Windows Vista Business, ke kterému v dnešní době dostanete také kupón pro budoucí upgrade na Windows 7.

Příslušenství

Protože jsem testoval novinářský kus, neměl jsem přiložené žádné příslušenství. Nicméně očekávám, že podobně jako u ostatních počítačů Sony VAIO nebude ani tentokrát nijak extra bohaté a najdete v něm jen několik papírových manuálů.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning