PCTuning Článek

Sony VAIO TT21XN/B - alternativa pro netbooky

Tomáš Šulc
Tomáš Šulc
16. 10. 2009 03:00 16 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Sony VAIO TT21XN/B - hardware 2. Design, materiály, rozměry 3. Baterie, klávesnice, touchpad 4. Vstupy/výstupy, OS, příslušenství 5. Zvuk, chlazení, záruka 6. Testy procesoru
7. Testy operační paměti 8. Testy grafické karty - standardní 9. Testy pevného disku 10. Test výdrže baterie 11. Vyhodnocení a závěr

Přemýšlíte o koupi maličkého netbooku, avšak vadí vám vám často špatná kvalita dílenského zpracování, nízký výkon procesorů Intel Atom či absence optické mechaniky? Pokud nemáte hluboko do kapsy, existuje pro vás kromě koupě většího a robustnějšího notebooku ještě jedna alternativa.

Reklama
Reklama

Výhody flashového pevného disku se ukazují v testech PCMarku 05, které testují rychlost startu operačního systému a různých aplikací. Právě v těchto testech je vidět vliv nízké přístupové doby. Naopak sekvenční čtení/zápis SSD od Samsungu moc nejde, jde o jednu ze starších generací flashových disků.

V praxi je práce s počítačem průměrná a ani start OS vás nijak neohromí svou rychlostí. Jednak je to dané nižšími přenosovými rychlostmi disku a jednak je na vině procesor, který nevládá všechna data tak rychle zpracovávat. Notebook se tak chová přibližně stejně rychle jako velké přenosné počítače s rychlejšími procesory a 2,5" disky klasické konstrukce v ceně okolo 20-30 tisíc korun.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning