SSD Kingston KC2000 1 TB: nová generace SSD pro NVMe
Článek SSD Kingston KC2000 1 TB: nová generace SSD pro NVMe

SSD Kingston KC2000 1 TB: nová generace SSD pro NVMe

Z. Obermaier

Z. Obermaier

27. 5. 2019 08:00 12

Seznam kapitol

1. Kingston KC2000 – nový kontrolér i čipy 2. Představení disku 3. Kingston SSD Manager a ovladač NVMe 4. Testovací sestava a specifikace 5. Testy malých souborů (nejdůležitější) 6. Testy malých souborů (důležité)
7. Testy sekvenční, IOPS a přístupové doby 8. Syntetické testy – body 9. Start Windows a shrnutí výkonu 10. SLC cache a výkon versus teplota 11. Závěr

Kingston uvádí svůj nejmodernější 3D TLC disk vůbec, je postaven na novém kontroléru a hlavně 96vrstvých čipech TLC od Toshiba. Cena sice není nejnižší, ale možná si ji výkonem obhájí. To a další otázky zodpovíme v dnešním testu.

Reklama
Reklama

Závěr

SSD Kingston KC2000 1 TB: nová generace SSD pro NVMe

Kingston po roce obměnil svůj nejvyšší modelový NVMe SSD disk KC1000 za KC2000. Přešel na jiný kontrolér od Silicon Motion a 96vrstvé čipy TLC od Toshiby. Tato změna dostala výkon disku na dohled nejvýkonnějším SSD pro M.2, jako je Samsung 970 Evo Plus nebo WD Black SN750. Ty jsou výkonnější maximálně o deset procent, ale stojí o 1500 Kč víc. Kingston KC2000 1 TB se prodává za 5000 Kč, což je solidní cena na kapacitu 1 TB a solidní výkon vyšší střední třídy.

Disk má solidní výbavu pro bezpečnost, jelikož podporuje nativně i eDrive a Bitlocker. Samozřejmostí jsou AES a Opal. SLC cache je dostatečně velká (150 GB), což je proti jiným diskům významně vyšší hodnota. Po jejím vyčerpání klesne zápis dle zaplněnosti disku, do 2/3 kapacity si ale drží minimálně 1,4 GB/s a to je hodně slušné. S chlazením se trápit nemusíte, i když disk hodně topí. Na kontroléru neudržíte prst ani na vteřinu, čidlo ukazovalo teplotu 65 °C. Jak ukázal test, chlazení ale k vyššímu výkonu nevede. Jen se tím trochu „uhladí“ průběh zápisu. Osobně pasiv nebo ofukování ventilátorem doporučuji, ale nutné to není.

Pokud se rozhodujete k nákupu nového 1 TB M.2 SSD, může být Kingston KC2000 dobrým kandidátem. Je sice stejně drahý a výkonný jako ADATA SX8200 Pro, ale je novější. Za výkonnější modely zaplatíte znatelně víc, v reálu ale znatelný nárůst výkonu nepřinesou. Pro hráče, nadšence a náročnější uživatele je KIngston KC2000 v ideálním poměru ceny, kapacity a výkonu. Ničím výrazným ale nepřekvapí, na trhu je už dnes 3D TLC disků tolik, že vybírat je z čeho a bude zřejmě rozhodovat cena.

SSD Kingston KC2000 1 TB: nová generace SSD pro NVMe

Základní desky a grafiku pro test poskytl ASUS Česká republika

SSD Kingston KC2000 1 TB: nová generace SSD pro NVMe

Disky do testu zapůjčil Kingston Europe

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning