SSD Kingston KC2000 1 TB: nová generace SSD pro NVMe
i Zdroj: PCTuning.cz
Úložná zařízení Článek SSD Kingston KC2000 1 TB: nová generace SSD pro NVMe

SSD Kingston KC2000 1 TB: nová generace SSD pro NVMe | Kapitola 11

Z. Obermaier

Z. Obermaier

27. 5. 2019 08:00 12

Seznam kapitol

1. Kingston KC2000 – nový kontrolér i čipy 2. Představení disku 3. Kingston SSD Manager a ovladač NVMe 4. Testovací sestava a specifikace 5. Testy malých souborů (nejdůležitější) 6. Testy malých souborů (důležité)
7. Testy sekvenční, IOPS a přístupové doby 8. Syntetické testy – body 9. Start Windows a shrnutí výkonu 10. SLC cache a výkon versus teplota 11. Závěr

Kingston uvádí svůj nejmodernější 3D TLC disk vůbec, je postaven na novém kontroléru a hlavně 96vrstvých čipech TLC od Toshiba. Cena sice není nejnižší, ale možná si ji výkonem obhájí. To a další otázky zodpovíme v dnešním testu.

Reklama

Závěr

SSD Kingston KC2000 1 TB: nová generace SSD pro NVMe
i Zdroj: PCTuning.cz

Kingston po roce obměnil svůj nejvyšší modelový NVMe SSD disk KC1000 za KC2000. Přešel na jiný kontrolér od Silicon Motion a 96vrstvé čipy TLC od Toshiby. Tato změna dostala výkon disku na dohled nejvýkonnějším SSD pro M.2, jako je Samsung 970 Evo Plus nebo WD Black SN750. Ty jsou výkonnější maximálně o deset procent, ale stojí o 1500 Kč víc. Kingston KC2000 1 TB se prodává za 5000 Kč, což je solidní cena na kapacitu 1 TB a solidní výkon vyšší střední třídy.

Disk má solidní výbavu pro bezpečnost, jelikož podporuje nativně i eDrive a Bitlocker. Samozřejmostí jsou AES a Opal. SLC cache je dostatečně velká (150 GB), což je proti jiným diskům významně vyšší hodnota. Po jejím vyčerpání klesne zápis dle zaplněnosti disku, do 2/3 kapacity si ale drží minimálně 1,4 GB/s a to je hodně slušné. S chlazením se trápit nemusíte, i když disk hodně topí. Na kontroléru neudržíte prst ani na vteřinu, čidlo ukazovalo teplotu 65 °C. Jak ukázal test, chlazení ale k vyššímu výkonu nevede. Jen se tím trochu „uhladí“ průběh zápisu. Osobně pasiv nebo ofukování ventilátorem doporučuji, ale nutné to není.

Pokud se rozhodujete k nákupu nového 1 TB M.2 SSD, může být Kingston KC2000 dobrým kandidátem. Je sice stejně drahý a výkonný jako ADATA SX8200 Pro, ale je novější. Za výkonnější modely zaplatíte znatelně víc, v reálu ale znatelný nárůst výkonu nepřinesou. Pro hráče, nadšence a náročnější uživatele je KIngston KC2000 v ideálním poměru ceny, kapacity a výkonu. Ničím výrazným ale nepřekvapí, na trhu je už dnes 3D TLC disků tolik, že vybírat je z čeho a bude zřejmě rozhodovat cena.

SSD Kingston KC2000 1 TB: nová generace SSD pro NVMe
i Zdroj: PCTuning.cz

Základní desky a grafiku pro test poskytl ASUS Česká republika

SSD Kingston KC2000 1 TB: nová generace SSD pro NVMe
i Zdroj: PCTuning.cz

Disky do testu zapůjčil Kingston Europe

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama