SSD Kingston KC2000 1 TB: nová generace SSD pro NVMe
Článek SSD Kingston KC2000 1 TB: nová generace SSD pro NVMe

SSD Kingston KC2000 1 TB: nová generace SSD pro NVMe

Z. Obermaier

Z. Obermaier

27. 5. 2019 08:00 12

Seznam kapitol

1. Kingston KC2000 – nový kontrolér i čipy 2. Představení disku 3. Kingston SSD Manager a ovladač NVMe 4. Testovací sestava a specifikace 5. Testy malých souborů (nejdůležitější) 6. Testy malých souborů (důležité)
7. Testy sekvenční, IOPS a přístupové doby 8. Syntetické testy – body 9. Start Windows a shrnutí výkonu 10. SLC cache a výkon versus teplota 11. Závěr

Kingston uvádí svůj nejmodernější 3D TLC disk vůbec, je postaven na novém kontroléru a hlavně 96vrstvých čipech TLC od Toshiba. Cena sice není nejnižší, ale možná si ji výkonem obhájí. To a další otázky zodpovíme v dnešním testu.

Reklama
Reklama

Představení disku

SSD disk formátu M.2 můžete nainstalovat buď jako samotný SSD do M.2, anebo s pomocí adaptéru do PCI-E. Adaptér je brilantně jednoduchý, najdete na něm pár pasivních součástek a konektory M.2 a mSATA. Také trasy PCI-E linek jsou zřetelně vidět. Na fotografii je můj testovací adaptér Silverstone, ten patří k drahým variantám, za polovinu jeho ceny pořídíte stejně funkční řešení.

SSD Kingston KC2000 1 TB: nová generace SSD pro NVMe

Samotný disk je v podstatě jednoduchý, stejně jako jiné disky pro M.2. V případě 250GB, 512GB i 1TB verze najdeme na přední i zadní straně PCB čtyři 15nm 3D NAND TLC čipy od Toshiba (s potiskem Kingston). Každý má kapacitu 125, 250 nebo 500 GB, maximem tohoto disku je zatím 8× 250 GB = 2 TB.

Disk Kingston KC2000 1 TB zepředu
Disk Kingston KC2000 1 TB zepředu

Zadní strana disku

Pod nálepkou, která kryje záruku, je umístěný hlavní kontrolér disku. Konkrétně jde o čip SM2262ENG, který je srdcem celého disku, PCI-e převodníkem a také procesorem ARM se dvěma jádry. Má osm kanálů, je tedy využit naplno osmi čipy NAND. Disková cache a její dva paměťové čipy DDR3-1866 MHz jsou vidět na zadní straně disku. Mají kapacitu 512 MB.

Balení disku

Disk se prodává v minimalistickém „retail“ balení, tedy v blistru jako flashky. Balení je malé, najdete na něm ale vše, co potřebujete vědět, hlavně kapacitu a klasické informace o výkonu. Uvnitř je bytelná plastová kazeta s diskem. Plast je dvojitý a disk je velice dobře chráněný. Tohle balení vydrží hodně drsné zacházení. Kromě disku je v balení ještě manuál a kód k aplikaci Acronis, to je ale vše.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning