Tak už budeme moci ohýbat telefony... ale proč?
i Zdroj: PCTuning.cz
Mobilní zařízení Článek Tak už budeme moci ohýbat telefony... ale proč?

Tak už budeme moci ohýbat telefony... ale proč? | Kapitola 6

Michal Rybka

Michal Rybka

17. 11. 2018 03:00 33

Seznam kapitol

1. Už to bude! 2. Když vás nekopírují 3. Na stojánek dobré 4. Jak to dělala Nokia 5. Ohýbat, nelámat 6. Existuje

Samsung nás připravuje na příchod Galaxy F, ohebného smartphonu, který se začne prodávat na jaře. Otázka je: Je to dobrý nápad? Potřebujeme ho? Nebyl by to první exotický koncept, který se ukázal jako neživotaschopný

Reklama

To, co předvedl Samsung, není nic nového. Nový je jen ten display, co do rámu natáhli. Různé divočiny, jako HP OmniGo, se pokoušely přijít na světlo světa už během 90. let, ale přes řadu inovací to byly příliš složité produkty, které nedokázaly ani cenou, ani jednoduchostí použití konkurovat nově vznikajícímu smartphonu. Vzpomeňme si na další excentricity, jako YotaPhone s displeji na obou stranách, na hory praštěných notebookových konceptů, jako Asus Taichi, Xentex Voyager a další stroje, které se snažily přinést inovaci za cenu komplikace v konstrukci a pochybným novým možnostem. Celá evoluce nevedla k nim, ale od nich, k jednoduchému pevnému obdélníku, ve kterém je dotyková obrazovka – a to je celé. To je, v současnosti, ergonomické optimum. A udělat z něj něco, co se ohýbá, k úspěchu stačit nebude.

Jediný revoluční víceobrazovkový mobilní koncept, který se opravdu prosadil, jsou konzole Nintendo DS, 3DS a 2DS – a to proto, že byly cenově dostupné a druhá obrazovka představovala doplněk jak té primární, tak zároveň ale nenahrazovala klasické ovladače, které na konzoli stejně zůstaly. Tohle je jediný funkční a úspěšný koncept, který si vybavuji – a přesto jeho nástupce, Nintendo Switch, se stejně jako všichni ostatní vrací ke konceptu jediné jednoduché obrazovky, takže i tuto dvouobrazovkovou konstrukci můžeme klidně označit jako slepou uličku. Jednoduše řečeno – nevidím to vůbec dobře.

A nezapomínejte: Ne každá věc, která se dá ohnout, by se měla ohýbat. Přestože to může jít neobvykle snadno...

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama