Taktujeme Kaby Lake i7-7700K na Z270 ASRock Extreme4
Článek Taktujeme Kaby Lake i7-7700K na Z270 ASRock Extreme4

Taktujeme Kaby Lake i7-7700K na Z270 ASRock Extreme4

Michal Mikle

Michal Mikle

8. 2. 2017 06:00 5

Seznam kapitol

1. Představení a specifikace 2. Unboxing a deska naživo 3. BIOS 4. Softwarová výbava desky 5. Taktování - i7 7700K 6. Závěr

Nástupce posledního modelu taktovací desky od ASRocku formátu ATX je tu a s ním i řada vychytávek. Samozřejmostí je čipset Z270, upgrade nastal i po stránce konektivity, zvuku a samozřejmě nechybí ani letošní trend v podobě RGB LED. V článku si povíme, co vše nabízí, ale především se dozvíte, jak se na desce taktuje nový Kaby Lake.

Reklama
Reklama

Představení a specifikace

Taktujeme Kaby Lake i7-7700K na Z270 ASRock Extreme4

Předchozí model ASRock Z170 Extreme4 byl mezi lidmi velmi oceňovaný, protože nabízel za výbornou cenu dobrou výbavu i výkon. V internetových komunitách jste si mohli všimnout, že deska často zaznívala coby odpověď při otázkách na to, jak nejlépe sestavit PC v určitém budgetu. Za mě byl model Extreme4 na čipsetu Z170 úspěšným a ASRocku se velmi povedl. V dnešní recenzi se podíváme na to, jak si stojí stejnojmenný model na čipsetu Z270, jaké jsou hlavní rozdíly oproti předchozímu modelu a protože se jedná o desku s čipsetem řady Z, bude nás hlavně zajímat taktování, limity a schopnosti desky se stejným kusem křemíku, o kterém už víme, jak se chová, jakou maximální frekvenci zvládne s jinou, konkurenční deskou a jakých maximálních frekvencí dosáhne.

Taktujeme Kaby Lake i7-7700K na Z270 ASRock Extreme4

Na obrázku vidíme hlavní rozdíly mezi Z170 a Z270 ASRock Extreme4. U nového modelu přichází zlepšení u konektivity ve stylu dvou Ultra M.2 slotů a s nimi i připravenost desky na Intel Optane, což je jednoduše řečeno next level NVMe.

Další, pro někoho příjemnou změnou oproti předchozímu modelu může být možnost osazení Wi-Fi modulu ve smyslu M.2 E Wi-Fi karty. Nicméně jsem toho názoru, že mohl být tento způsob konektivity řešen přímo na desce bez nutnosti další investice. Ale lepší něco než nic.

Taktujeme Kaby Lake i7-7700K na Z270 ASRock Extreme4

Upgrade dostala i audio část, dříve s názvem Purity Sound 3, na novém modelu jde už o 4. generaci. Rozdíl je zde hlavně v použitém čipu od Realteku. Model se Z170 měl osazen ALC1150 a Z270 má ALC1220.

A i ASRock následuje módní trendy a nezapomněl na podsvícení Aura RGB LED. Deska disponuje jedním RBG LED headerem a umožňuje tak synchronizaci kompatibilních zařízení Aura se základní deskou.

Mezi příjemné a praktické změny také patří vyztužené PCIe sloty. Jde o super inovaci, neboť dnešní grafické karty nejsou žádná pírka, obzvlášť když je osadíte full cover vodním blokem. U Z270 se začínáme setkávat s konektory přímo určenými pro vodní pumpy, ještě donedávna jsme je zapojovali do klasických FAN konektorů.

Taktujeme Kaby Lake i7-7700K na Z270 ASRock Extreme4

Pro úplnost přikládám oficiální slajd se základními specifikacemi, jak je udává výrobce – veškeré hlavní změny a rozdíly jsem již zmínil, avšak oproti Z170 modelu zůstala nová verze s čipsetem Z270 ochuzena o on-board tlačítka power a reset a o debug (POST) display, škoda.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning