Test 32GB microSD karet – když telefonu dochází místo
i Zdroj: PCTuning.cz
Zábava Článek Test 32GB microSD karet – když telefonu dochází místo

Test 32GB microSD karet – když telefonu dochází místo | Kapitola 10

Ondřej Košťál

Ondřej Košťál

1. 10. 2012 03:00 16

Seznam kapitol

1. Úvod do paměťových karet 2. Testovací metodika 3. A-Data Class 4, A-Data Class 10 4. A-Data Class 10 UHS-I 1, Emgeton Class 10 5. Kingston Class 4 a Kit G2 Class 4
6. Kingston Class 10, Nokia Class 4 7. Patriot Class 10, Pretec Class 10 8. Samsung Class 10, SanDisk Class 4 a 10 UHS-I 1 9. Výsledky testů 10. Závěr a hodnocení

V posledních měsících jsme testovali přenosná úložiště v podobě flash disků a SD karet. Nyní tuto dvojici doplníme ještě paměťovými kartami typu microSD, které jsou využívány zejména pro mobilní telefony a tablety. Otestovali jsme 13 nejvíce prodávaných paměťových karet, ve kterých zaujaly modely SanDisku a A-Data.

Reklama

Pomalu se blížíme ke konci. Začněme nejprve rozdíly v rychlostech při použití různých metod připojení. V grafu níže najdeme poslední testovanou kartu ve čtečce karet s USB 3.0, výsledek z mobilního benchmarku v telefonu a nakonec jako telefon připojený přes USB jako externí zařízení. U novějších telefonů mohou být rychlosti v telefonu a přes kabel vyšší, ale rozhodně nepřesáhnou 30 MB/s.

Test 32GB microSD karet – když telefonu dochází místo
i Zdroj: PCTuning.cz

Ale teď už k verdiktu. Máme zde opět klasický graf s celkovým hodnocením. V něm dopadla nejlépe A-Data s podporou UHS-I, což je logické. Ale také za ní dost zaplatíte. Hned v závěsu SanDisk Mobile Ultra. Ta sice pokulhává v zápise, ale čtení má stejně rychlé. A cena je více jak poloviční. Dále už jdou všechny karty za sebou s malými rozdíly. Zklamáním je ale Emgeton, který by dle třídy měl být zcela jinde. Fiaskem také skončila karta od Nokie.

Test 32GB microSD karet – když telefonu dochází místo
i Zdroj: PCTuning.cz

Pokud někdo nekouká na výkon, ale na to, aby dostal za co nejméně peněz co největší kapacitu, tak zde je graf ceny za 1 GB. Nejlépe tak logicky vyšly ty nejlevnější paměťové karty, kterými jsou například A-Data nebo Kingston ve třídě 4.

Test 32GB microSD karet – když telefonu dochází místo
i Zdroj: PCTuning.cz

Naopak kdo hledá nejvýhodnější kartu s poměrem ceny a výkonu, tak ten zvolí SanDisk Mobile Ultra. Karta s velice rychlým čtením a zároveň slušnou cenou. Dokonce i karty s Class 4 jsou za ní. Co se týče dobrého výkonu za dobrou cenu, tak ten podává i A-Data Class 10.

Test 32GB microSD karet – když telefonu dochází místo
i Zdroj: PCTuning.cz

Pokud kupujete novou paměťovou kartu do vašeho telefonu staršího data, určitě nemusíte vybírat ty nejrychlejší, jelikož telefony takovou rychlost stejně nevyužijí. To platí i o kopírování přes USB kabel. Maximální rychlost se využije jedině při použití ve čtečce. V novějších telefonech se rychlost může lišit, ale žádný ještě nemá USB 3.0, a tak vše do telefonu pojede maximálně 30 MB/s.

Pokud naopak například používáte microSD kartu v digitální zrcadlovce kvůli tomu, že ji pak můžete strčit do tabletu a prohlédnout fotky, tak zde je jediná možnost – připlatit si. Zde je totiž potřebný hlavně rychlý zápis.

Za zapůjčení všech testovaných paměťových karet společnostem Alfa a Alza

   

Za zapůjčení čtečky karet FCR-HS3 děkujeme českému zastoupení Kingston Technology.

Za zapůjčení základní desky P55A-UD3 děkujeme českému zastoupení GIGABYTE.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama