Test chladičů grafik — Accelero Xtreme III a Accelero S1 Plus
i Zdroj: PCTuning.cz
Skříně, zdroje, chladiče Článek Test chladičů grafik — Accelero Xtreme III a Accelero S1 Plus

Test chladičů grafik — Accelero Xtreme III a Accelero S1 Plus | Kapitola 3

Tomáš Šulc

Tomáš Šulc

14. 8. 2012 03:00 29

Seznam kapitol

1. Univerzálních chladičů ubývá 2. Accelero S1 Plus — balení, příslušenství, kompatibilita 3. Accelero S1 Plus — detaily 4. S1 Plus Turbo Module — přídavný ventilátor 5. AMD Radeon HD 6870 — instalace S1 Plus 6. AMD Radeon HD 7870 — instalace S1 Plus 7. Xtreme III — balení, příslušenství, kompatibilita 8. Xtreme III — detaily
9. AMD Radeon HD 6970 — instalace Xtreme III 10. nVidia GeForce GTX 580 — instalace Xtreme III 11. AMD Radeon HD 6870 — naměřené výsledky 12. AMD Radeon HD 7870 — naměřené výsledky 13. AMD Radeon HD 6970 — naměřené výsledky 14. nVidia GeForce GTX 580 — naměřené výsledky 15. Závěr

Univerzálních chladičů grafických karet ubývá. Jedním z posledních velkých výrobců je Arctic Cooling. Ten už několik let nabízí vynikající Accelero Xtreme Plus, který se nově nabízí ve třetí generaci. Kromě něj jsme otestovali i vylepšenou verzi téměř legendárního chladiče Accelero S1, která bez problémů uchladí třeba i AMD Radeon HD 7870.

Reklama
Test chladičů grafik — Accelero Xtreme III a Accelero S1 Plus
i Zdroj: PCTuning.cz

Pokud jste někdy v minulosti viděli původní chladič Accelero S1, pravděpodobně vám novější verze Accelero S1 Plus připadá téměř identická. Rozdílů je skutečně velmi málo. Kromě lepší spony s větším počtem montážních otvorů je to výřez na jedné straně chladiče zajišťující kompatibilitu s kartami osazenými dvojicí DVI konektorů nad sebou. Upravené je také plastové lemování chladiče, to však má jen dekorační účel.

Test chladičů grafik — Accelero Xtreme III a Accelero S1 Plus
i Zdroj: PCTuning.cz

Samotný chladič má rozměry 230 × 135 × 42 mm, které se od původní verze S1 liší jen minimálně (215 × 138 × 33 mm). Teplo od jádra chladič odvádí pomocí čtyř měděných trubic heatpipe s průměrem 6 mm na velká hliníková žebra. Těch je celkem 32 a výrobce počítá s tím, že je zákazník osadí ventilátory, které je budou profukovat (případně zajistí velmi dobrý průchod vzduchu skříní). Ventilátory je možné použít téměř jakékoliv, pro zájemce Arctic Cooling nabízí rozšíření S1 Plus Turbo Modul s jedním 120mm větrákem, které si představíme v další kapitole.

Test chladičů grafik — Accelero Xtreme III a Accelero S1 Plus
i Zdroj: PCTuning.cz

Samotný chladič odvádí teplo jen od grafického jádra, zbylé části karty mohou být chlazeny přibalenými hliníkovými pasivy. Odvod tepla od jádra je zajištěn měděným blokem, ze kterého vycházejí již zmiňované čtyři trubice heatpipe s průměrem šest milimetrů. Výrobce na styčnou plochu chladiče s jádrem nanesl tenkou vrstvu teplovodivé pasty MX-4, pro první instalaci chladiče tedy pastu nemusíte kupovat. Kompatibilita s grafickými kartami je zajištěna trojicí sad montážních otvorů s roztečí 43,2; 45,7 a 53,2 mm.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama