Test Kingston HyperX Savage: 16 GB kit na 1866 MHz (2× 8 GB)
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Test Kingston HyperX Savage: 16 GB kit na 1866 MHz (2× 8 GB)

Test Kingston HyperX Savage: 16 GB kit na 1866 MHz (2× 8 GB) | Kapitola 6

Aleš Kaňák

Aleš Kaňák

17. 11. 2014 03:00 16

Seznam kapitol

1. Kingston HyperX Savage: Vejde se vám pod chladič 2. Testovací sestava a metodika 3. Kingston HyperX Savage – specifikace a přetaktování 4. Kingston HyperX Savage – paměťová propustnost 5. Kingston HyperX Savage – další benchmarky 6. Závěr

Pokud plánujete operační paměť s celkovou kapacitou 16 GB, máme pro vás tip – kit HyperX Savage od Kingstonu složený ze dvou 8GB modulů, které běží na frekvenci 1866 MHz. Díky atraktivním a nízkým heatspreaderům nebudete mít problém s kompatibilitou s chladiči a zbude i prostor pro případné přetaktování

Reklama

Na závěr musím podotknout, že s testovaným kitem nebyl, co se kompatibility týče, žádný problém. Nicméně, jak už to tak bývá, mezi moduly jsou menší i větší rozdíly, pokud jde o jejich specifikace, provedení a hlavně celkový výkon v továrním nastavení atd. Dalším stěžejním faktorem je výsledná cena. Posouzení vzhledu je věc čistě subjektivní a necháváme ji jenom na vás čtenářích. Jak hodnotíme kit HyperX Savage?

Kingston HyperX Savage 1866 MHz 2× 8 GB

Test Kingston HyperX Savage: 16 GB kit na 1866 MHz (2× 8 GB)
i Zdroj: PCTuning.cz

Nová řada pamětí HyperX Savage se neuvedla vůbec špatně. Výkon v továrním nastavení odpovídá frekvenci 1866 MHz a osazení čipů z obou stran. Modulům přitom stačí k běhu pouhých 1,5 V. Jako optimální nastavení se jeví frekvence 2400 MHz s časováním CL11-12-13 a navýšeným napětím na 1,65 V. Paměti je přitom možné přetaktovat až na metu 2666 MHz a stále zůstávají poměrně vlažné. Chlazení je o něco robustnější a poctivější než u řady Fury, tepelný rozvaděč přitom měří na výšku jenom 32,8 mm, takže nehrozí kolize s rozměrnějšími chladiči.

Co naopak může trošku zamrzet, je to, že časování při základní frekvenci nelze vyladit a napětí snížit. HyperX Savage jsou ve výsledku povedené paměti, na trhu to však nebudou mít lehké hlavně vzhledem ke své ceně. Existuje totiž plno kitů (sice s nižším taktem), které mají shodnou kapacitu a dají se sehnat už okolo 4000 korun včetně daně. Při případné koupi se proto musíte položit otázku, zda vám 266 MHz navíc stojí opravdu za to.

Test Kingston HyperX Savage: 16 GB kit na 1866 MHz (2× 8 GB)
i Zdroj: PCTuning.cz

Za zapůjčení pamětí HyperX Savage děkujeme společnosti Kingston

Stejně tak děkujeme společnosti ASRock za zapůjčení základní desky Z87 OC Formula do testovací sestavy. Za zapůjčení SSD disků HyperX rovněž děkujeme společnosti Kingston Technology.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama