Test švýcarských tabletů 3Q – šlapou jako hodinky? | Kapitola 2
Seznam kapitol
Sháníte tablet na práci či na hraní, ale nestačí vám levné 7“ tablety od neznámých výrobců. Zároveň s tím ale nechcete vyhodit víc než 10 tisíc Kč za iPad. Co s tím? Nedělejte kompromisy, čtěte dnešní test a vsaďte na švýcarskou kvalitu od značky 3Q. Nabízí IPS displeje, slušnou výbavu, velmi pěkně zpracované tělo... A dobrou cenu.
9,7 palcový tablet, který nabízí především dobrou konektivitu, a to vše v elegantním kovovém hávu. Výrobce se v případě tohoto tabletu nezaměřuje ani tak na výkon, jako spíše na možnost připojit se odkudkoliv, což zajišťuje možnost připojení přes 3G při vložení běžné SIM karty.
Teď něco k samotnému balení a vzhledu zařízení. 3Q, na to, že se nejedná o příliš známou a rozšířenou značku, překvapí svou kvalitou zpracování a to nejen samotného tabletu, ale i balení a celkovou prezentací svých výrobků. Obal produktu na mě působí jako velmi chytře mířený kop na bránu, tedy na smysly zákazníka. Výrobce použil dobře zapamatovatelných barev, na čelní straně balení nenajdeme zbytečné žvanění, najdeme zde hlavně hlavní motivační prvky, proč si tablet koupit.
Když balení otevřeme, opět nalezneme šikovně usazený tablet v molitanovém rámečku, který nemusíme složitě oddělávat, abychom se dostali k příslušenství. Příslušenství je zavřeno v jednoduché krabičce, pod usazením tabletu, tudíž nemusíme nic oddělávat, abychom se k němu rychle dostali. Součástí balení je, jak jinak, samotný tablet, nabíječka a USB kabel. A dočkáme se dokonce přepychu v podobě sluchátek. Dále nalezneme již tradičně manuál a garanční list.
Co se vzhledu samotného přístroje týče, tablet působí hned na první pohled i omak, jako bytelný a dobře zpracovaný výrobek. To je především zapříčiněno použitými materiály. Přední stranu nemá cenu příliš popisovat, tvoří ji samotný „skleněný“ displej, který není vymezen. Tedy rámeček okolo samotného displeje se nachází pod skleněnou plochou a rozšiřuje tedy celou přední plochu o nějaké 2 centimetry. V rámečku je také umístěna webkamerka, která má rozlišení 0,3 MPx.
Zadní strana naopak oproti straně čelní je designově velmi nápaditá a zajímavá. Celá zadní strana je vyvedena ve stříbrné metalíze, která vypadá velmi elegantně. Celá plocha působí jako kovová, což přidává na dojmu bytelnosti.
Plochu zadní strany tabletu narušuje jakási krajní lišta, která je plastová a slouží jako jakýsi „protiskluz“. Stejný materiál je použit i na bocích tabletu. Tablet se díky této linii dobře drží, neklouže z ruky a zabraňuje klouzání při položení.
Lem zadní strany nejen, že přidává na stylu celého zařízení a souží jako neklouzavá plocha, ale je v něm chytře zakomponován kryt. Pod tímto krytem nalezneme vstupy, kam lze vložit, již zmiňovanou, kartu SIM a také rozšiřující paměťovou kartu Trans Flash.
Hrana přístroje tedy plocha mezi zadní a přední stranou, je poměrně hodně ostrá, to sice přidává na pocitu bytelnosti, ale ubírá na pocitu pohodlného držení.
Na spodní hraně tabletu (ve vertikální poloze otočení) potom můžeme najít dvě mřížky reproduktorů, na každé straně jednu. Jako všechno na tebletu, jsou mřížky elegantně zakomponovány do celkového designu.
Vrchní hrana, pří témže natočení, slouží pro umístění vstupů a výstupů zařízení a jsou zde umístěna i funkční tlačítka. Funkční tlačítka nejdeme pouze dvě a to tlačítko na vypínání případně uspávání tabletu a dvojtlačítko regulace hlasitosti. Tlačítka stejně jako mřížky reproduktorů jsou kovová s hrubšími plochami, aby z nich neklouzal prst.
Připojit do tabletu můžete samozřejmě nabíječku, která má vlastní port. Ten je umístěn doprostřed mezi ostatní vstupní a výstupní porty. Jako další můžete připojit tablet s PC či notebookem pomocí přiloženého USB kabelu s koncovkou mini USB. Vedle USB najdeme také výstup HDMI, pro propojení s monitorem či televizí. Posledním spojovacím prvkem je klasický 3,5mm jack pro připojení přiložených sluchátek. Vedle všech zmiňovaných je umístěn také mikrofon.
Toť vše o vzhledu přístroje, zde provedli vývojáři opravdu slušný kus práce, ale jak to vypadá vevnitř?