Test švýcarských tabletů 3Q – šlapou jako hodinky? | Kapitola 4
Seznam kapitol
Sháníte tablet na práci či na hraní, ale nestačí vám levné 7“ tablety od neznámých výrobců. Zároveň s tím ale nechcete vyhodit víc než 10 tisíc Kč za iPad. Co s tím? Nedělejte kompromisy, čtěte dnešní test a vsaďte na švýcarskou kvalitu od značky 3Q. Nabízí IPS displeje, slušnou výbavu, velmi pěkně zpracované tělo... A dobrou cenu.
Druhým pomyslným želízkem v ohni od společnosti 3Q je model RC9724C, který je zaměřen oproti kolegovi především na výkon. Proto mě čísla, která vyskákala v testech, poměrně příjemně překvapila. Než se ale dostanu k úctyhodnému výkonu tohoto zařízení, představím vám, jak vlastně tablet vypadá a co můžeme čekat od balení a dodávaného příslušenství.
Balení je velmi podobné předchozímu kolegovi, tedy designově a funkčně příjemně zpracovaná krabice, v níž nalezneme usazen tablet v molitanovém rámečku, který ho chrání proti poničení při přepravě.
Výbava tabletu je vesměs stejná jako u předchozího testovaného modelu, jedná se tedy o nabíječku, která je oproti kolegovi znatelně menší a skladnější. Dále se pak dočkáme datového kabelu USB a to s micro USB konektorem. Součástí balení je také krátká redukce z USB na již zmiňované micro. Sluchátka bychom ale hledali marně. V balení najdeme už jen klasický manuál a garanční list.
Vzezření výrobku je opět velmi elegantní a působí na první pohled jako dobře odvedený kus práce. Čelní strana přístroje je opět velmi jednoduchého designu, kde se jedná o jednolitou „skleněnou“ desku, která je ohraničena stříbrnou hranou, tedy v barvě zadní strany tabletu. Pod displejem v poloze horizontálního natočení je potom vyobrazeno logo Qoo!, které nalezneme na obou tabletech a je logem celé série.
Při pohledu na zadní stranu na první pohled zaujme opět všudypřítomné logo společnosti. Zadní stana, jak jsem již zmínil, je vyvedena ve světle stříbrném matném provedení. Celá zadní strana je po krajích snížena až na hranu, což dopomáhá k lepšímu, resp. lehčímu držení zařízení.
V levém horním rohu, a to v poloze naležato, je pak umístěn jediný prvek, který narušuje hladkost zadní strany, a tím je čočka 5MPx fotoaparátu, která je lehce vystouplá a ohraničena kovovou obroučkou, která se sice do celkového vzezření přístroje moc nehodí, ale na kráse mu příliš neubírá.
Hrany přístroje jsou potom vyvedeny v tenčím provedení než už jeho kolegy. Je to zapříčiněno, již popisovanou, postupně zúženou plochou zadní strany. To ale donutilo výrobce k umístění menších funkčních tlačítek. Tlačítka jsou vyrobena z černého plastu a je jich na hranách rozmístěno poměrně požehnaně.
Na pravé hraně v poloze horizontálního natočení (do této polohy je na rozdíl od kolegy tablet situován, což lze soudit podle orientace loga), se nalézají veškeré vstupy a výstupy zařízení krom výstupu pro sluchátka, který najdeme na protější hraně tabletu, a tlačítko návratu do úvodní obrazovky.
Pod všemi výstupy nalezneme také dva reproduktory, které jsou lehce zapuštěny a pokryty mřížkami podobně jako tomu bylo u předchozího modelu. Mezi vstupy a výstupy tedy nalezneme HDMI, port pro připojení microUSB, vedle něj je umístěn další microUSB port umožňující přenos pomocí „technologie“ On-To-Go. Jako poslední potom vedle malého zapuštěného mikrofonu nalezneme zdířku pro zasunutí micro SDHC TF karty, s jejíž pomocí lze rozšířit 8 GB interní prostor pro vaše data.
Ostatní tlačítka, tedy regulátor hlasitosti a tlačítko otevření menu (prohlížeče, maketu apod.) najdeme na vrchní hraně zařízení. Zbylé poslední a nejdůležitější tlačítko, tedy tlačítko zapnutí a vypnutí či probuzení a uspání zařízení, najdeme na levé straně přístroje u horního okraje.
Obecně všechna tlačítka mají jistý odpor a jdou hůře zmáčknout, což dobře zamezuje náhodnému zmačknutí. Tlačítka jsou poměrně zbytečně vystouplá a oproti celkovému designu až moc viditelně plastová.