To nejlepší z počítačových RPG podle vás
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek To nejlepší z počítačových RPG podle vás

To nejlepší z počítačových RPG podle vás | Kapitola 8

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

10. 2. 2015 03:00 19

Seznam kapitol

1. Úvod, Ultima I: The First Age of Darkness 2. Dungeon Master, Might and Magic I: The Secret of... 3. Eye of the Beholder, Ishar: Legend of the Fortress 4. Realms of Arkania: Blade of Destiny, Final Fantasy VII 
5. Baldur´s Gate, Icewind Dale 6. Deus Ex, Gothic 7. Star Wars: KOTOR, Vampire: the Masquerade – Bloodlines 8. Dragon Age: Origins, The Elder Scrolls V: Skyrim

RPG jsou jedním z nejoblíbenějších herních žánrů. Proto jsme jim před několika dny věnovali článek s názvem To nejlepší z počítačových RPG všech dob, ve kterém jsme vás vybízeli, abyste se do výběru zapojili také a připomněli další tituly, které utkvěly v paměti vám. A dalších skvělých RPG se sešlo víc než dost.

Reklama

Dragon Age: Origins

  • Datum vydání: listopad 2009
  • Vývojář: Bioware (Ray Muzyka)
  • Zajímavost: Družinu ovládáte příkazy, které zadáváte po zapauzování hry. Ačkoliv je tento způsob známý z Baldur's Gate, mnoho lidí v tom vidí podobnost s Planescape: Torment.

Dragon Age: Origins je podle Bioware duchovním nástupcem Baldur's Gate zasazeným do temného fantasy světa království Ferenu, v němž musíte sjednotit prostý lid proti zplozencům pekla. Hra je unikátní propracovaným prostředím, zajímavými questy, vazbami jednotlivých postav a pak také tím, co má vepsáno už v názvu: Origins, neboli Prameny. Po vybrání jednoho z hrdinů vás hra pošle až tam, kde kroky této postavy začínají. S trpasličím šlechticem tak první hodinu ve hře strávíte v šlechtickém sídle, zatímco s trpasličím žebrákem se ocitnete na ulici města atd. To je společně s morálními volbami opravdu silným argumentem ke znovurozehrání hry, nemyslíte? Pokud jste Dragon Age: Origins ještě nehráli, rychle to napravte. Tahle hra za to opravdu stojí.

To nejlepší z počítačových RPG podle vás
i Zdroj: PCTuning.cz

 

The Elder Scrolls V: Skyrim

  • Datum vydání: 11. listopadu 2011
  • Vývojář: Bethesda Game Studios
  • Zajímavost: Skyrim vyšel 11. listopadu 2011, v reklamách se objevoval známý údaj 11. 11. 11.

Ve Skyrimu se hráči vydávají zneškodnit boha Alduina, který má podle dávného proroctví zničit svět. Hlavní příběhová linie je však doplněna stovkami vedlejších příběhů, které společně s obrovským otevřeným herním světem zajistí, že se ve hře za chvíli ztratíte. A budete si tu spokojeně žít, třeba i měsíce a roky. Komunita hráčů okolo Skyrimu je totiž velmi semknutá a ke hře se objevují stále nové modifikace. Tohle je opravdu hardcore RPG v tom nejlepším slova smyslu.

To nejlepší z počítačových RPG podle vás
i Zdroj: PCTuning.cz

Představila jsem vám dalších celkem patnáct skvělých RPG, které do seznamu nejlepších RPG navrhli naši čtenáři. Společně se dvanácti dříve zmíněnými hrami jsme se dostali hned k 27 výborným RPG. Pakliže se někdy budete nudit, určitě si na ně vzpomeňte. S jejich odehráním si na vlastní kůži vyzkoušíte i kus herní historie.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama