To nejlepší z počítačových RPG podle vás
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek To nejlepší z počítačových RPG podle vás

To nejlepší z počítačových RPG podle vás | Kapitola 2

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

10. 2. 2015 03:00 19

Seznam kapitol

1. Úvod, Ultima I: The First Age of Darkness 2. Dungeon Master, Might and Magic I: The Secret of... 3. Eye of the Beholder, Ishar: Legend of the Fortress 4. Realms of Arkania: Blade of Destiny, Final Fantasy VII 
5. Baldur´s Gate, Icewind Dale 6. Deus Ex, Gothic 7. Star Wars: KOTOR, Vampire: the Masquerade – Bloodlines 8. Dragon Age: Origins, The Elder Scrolls V: Skyrim

RPG jsou jedním z nejoblíbenějších herních žánrů. Proto jsme jim před několika dny věnovali článek s názvem To nejlepší z počítačových RPG všech dob, ve kterém jsme vás vybízeli, abyste se do výběru zapojili také a připomněli další tituly, které utkvěly v paměti vám. A dalších skvělých RPG se sešlo víc než dost.

Reklama

Dungeon Master

  • Datum vydání: rok 1987
  • Vývojář: FTL Games
  • Zajímavost: Hra mezi tehdejší produkcí vynikala důkladným ozvučením, které hráči napomáhalo zjistit, kde se nacházejí příšery a zdali se k němu blíží. Vedle toho jsme v ní viděli dynamické nasvícení, s čímž se hry té doby moc chlubit nemohly.

Dungeon Master původně vyšel pro Amigu, aby se o rok později objevil i na PC. S sebou si přibalil rozsáhlý herní svět s bohatou mytologií, po němž se hráči pohybovali ve stylu krokovacích dungeonů. Vedle toho se hra vyznačovala možností rekrutovat do své družiny další postavy, které jste následně ovládali. Dungeon Master na tom byl dobře i graficky, takže následné real-timeové souboje s nimi jste si opravdu užili.

To nejlepší z počítačových RPG podle vás
i Zdroj: PCTuning.cz

Might and Magic I: The Secret of the Inner Sanctum

  • Datum vydání: 1987
  • Vývojář: New World Computing
  • Zajímavost: V minulém roce vyšlo pokračování hry s názvem Might and Magic X: Legacy. Hra byla celkem dobře přijatá jak herními novináři, tak i samotnými hráči. A to i přestože se stále jednalo o krokovací dungeon s tahovými souboji, kterému odborníci už kdysi předpovídali jistý zánik.

Might and Magic je série RPG her, jejíž první díl Might and Magic I: The Secret of the Inner Sanctum původně vyšel pro Apple II. Verze pro PC následovala až o rok později. Ačkoliv hra byla zasazena do fantasy prostředí, postupně vycházelo najevo, že hlavní hrdina Corac je Android a že i ostatní NPC postavy mezi ně patří. Hru následovala veliká spousta pokračování včetně samostatné herní linie Heroes of Might and Magic, v níž se hlavní designér John Van Caneghem pustil do svého oblíbeného žánru tahových strategií.

To nejlepší z počítačových RPG podle vás
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama