Úvaha: Mají konvertibilní notebooky šanci?
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Úvaha: Mají konvertibilní notebooky šanci?

Úvaha: Mají konvertibilní notebooky šanci? | Kapitola 6

Michal Rybka

Michal Rybka

3. 2. 2013 03:00 17

Seznam kapitol

1. Nadějné koncepty 2. Sony Vaio Duo 11 3. Asus Taichi... 4. ...je drahý
5. Lenovo Yoga... 6. ...je divná 7. Suma sumárum 8. Jediná cesta – sleva

Miluji zajímavě pojaté počítače – a poslední dobou se mi jich dostala do pracek celá řada. Lenovo Yoga, Asus Taichi nebo Sony Vaio Duo 11... všechny jsou originální a zajímavé. Končí snad doba generických notebooků a tabletů, které se podobají jako vejce vejci? A nebo jde jen o kuriozitu, která skončí v dějinách výpočetní techniky pod čarou?

Reklama

Yogu lze přeložit mnoha způsoby: Máte klasický laptop, to všichni chápeme. Potom tablet, kdy Yogu přetočíte naruby – no, s kilem a půl je to spíš činka než tablet, ale budiž. Provedení je pevné, povrch působí gumovým dojmem (dobré) a pokud vás zajímá, jak budete držet tablet, který má na odvrácené straně klávesy – no, při přetočení se klávesnice deaktivuje, takže se nemusíte bát, že napíšete nějaký náhodný post na Facebook. Je to pořád trochu divné, ale... budiž.

Úvaha: Mají konvertibilní notebooky šanci?
i Zdroj: PCTuning.cz

Pokud přetočíte stroj ještě více, získáte „stojánek“, který ovládáte prstem. Klávesnice míří směrem k zemi, jen dbejte na to, abyste stroj nepostavili do pozůstatků po medu a podobně. Tento režim není valně praktický, už proto, že se vám při dotyku obrazovka chvěje a reproduktory míří proti podložce. Pokud notebook přeložíte do laptopového režimu, přestane se vám při přehrávání klepat stůl, zato zvuk získá kvalitnější provedení. (Uvažoval někdo z marketingu o tom, že reproduktory mají směrový charakter před tím, než začali chrlit režimy funkce“? Mám dojem, že ne!)

Úvaha: Mají konvertibilní notebooky šanci?
i Zdroj: PCTuning.cz

Nejdivnější režim je „stan“, kdy obrazovku překlopíte skoro úplně dozadu a vytvoříte jakýsi domeček, na který notebook postavíte. Notebook nemá žádné gumové špuntíky, které by zastavily klouzání stroje po naleštěném stole, takže jeho poloha na okraji desky je skutečně strašidelná. Při překlopení se navíc stane to, že reproduktory notebooku míří OD VÁS, takže zatímco vám přijde přehrávání tiché, na člověka na druhé straně notebook docela řve. Je to vážně hodně divné.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama