V-Rally 4 – ani ryba, ani rak
i Zdroj: Pctuning
Hry Článek V-Rally 4 – ani ryba, ani rak

V-Rally 4 – ani ryba, ani rak | Kapitola 6

Jan Schrenk

Jan Schrenk

18. 10. 2018 14:00 8

Seznam kapitol

1. Sladká devadesátá 2. Grafický kabátek je poněkud obnošený 3. Simulace? E-e. 4. Chyby chyby chyby 5. Něco pozitivního: bohatý obsah 6. Diskutabilní motivace

Oživování starých sérií je zajímavým fenoménem. Ze záhrobí se vrací pokračování či remaky filmů, hudební kapely a samozřejmě i hry. Série V-Rally před patnácti roky nepatřila zrovna mezi áčkové tituly. Nový V-Rally vypadá slibně, nabídne vám rozsáhlý autopark, různé disciplíny na spoustě tratí z celého světa, ale celé pohromadě to stejně příliš nefunguje.

Reklama

Diskutabilní motivace

Závodíte, plníte úkoly, získáváte peníze, vylepšujete auta i zlepšujete svůj tým. Přesto výsledný mix tak nějak nevoní. Brutální přechody mezi sériemi neustále rozhazují vaše návyky, takže si buď snižujete obtížnost, nebo se soustředíte jen na jednu sérii. Jenže i v případě tohoto soustředění ve mně neustále hlodal onen červík pochybností, že to ježdění vlastně nedává žádný větší smysl, že se necítím motivován zlepšit své ovládání aut, čekat na nějaká vylepšení, další tratě, či cokoliv upgradovat. Mimozávodní animace jsou nudné a ve srovnání třeba s F1 2018 šííííleně zastaralé. Aby toho nebylo málo, tak mi hra celkem pravidelně tuhla. Pokud se neodporoučela do věčných lovišť sama, musel jsem její sebedestruktivní snahy podpořit granátem v podobě Task manageru.

V-Rally 4 – ani ryba, ani rak
i Zdroj: Pctuning

Co s tím? V ideálním případě asi nic. Tohle se tvůrcům prostě příliš nepovedlo. Vůbec bych se nebál místo V-Rally 4 doporučit fandům dle mého stále více a více sympatickou sérii Dirt. Ta mimochodem přímo vychází z legendárního původního Colin McRae Rally. Úplně nejhlouběji ale v mém srdci stále zůstává dnes již skutečně velmi velmi VELMI starý počin Richrd Burns Rally. Pokud skousnete jednodušší grafiku, tak minimálně ve mně stále nejlépe navozuje pocity závodů rally. Ostatně dodnes (po 13–14 letech) je pro mě stále nezapomenutelné, jak jsem v poslední etapě v australské rally podělal skok a po 300 m letu z mého auta nezbylo nic. A bylo po závodě a vlastně i po sezoně.

V-Rally ve mně, bohužel, krom vzpomínek na totální nestabilitu, technicky slabé zpracování, divnou ovladatelnost, chybějící motivaci a celkový koncept, nezanechalo vůbec nic.

Nebo si zahrajte Forzu anebo Wreckfest :-).

                 
V-rally 4
KLADY
V-Rally 4 – ani ryba, ani rak
i Zdroj: Pctuning
V-Rally 4 – ani ryba, ani rak
i Zdroj: Pctuning
ZÁPORY
V celku rozsáhlý obsah Nemastné neslané
  Zastaralé zpracování
  Divný jízdní model
  Nestabilní
★★★★★★★★★★
Orientační cena s DPH: 1200 Kč
Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning