Velký srovnávací test sluchátek a herních headsetů
i Zdroj: Pctuning
Hardware Článek Velký srovnávací test sluchátek a herních headsetů

Velký srovnávací test sluchátek a herních headsetů | Kapitola 3

Jan Frydrýšek

Jan Frydrýšek

11. 11. 2015 03:00 52

Seznam kapitol

1. Úvod: Prostor nebo stereo? 2. Creative Sound Blaster Tactic3D Alpha 3. A4tech Bloody G501 4. Logitech G430 Surround Sound Gaming Headset 5. SteelSeries Siberia V2 Heat Orange
6. Razer Kraken Pro Black 7. Kingston HyperX Cloud II Headset 8. Audio-Technica ATH-T500 9. Audio-Technica ATH-T400 10. Závěrečné hodnocení

V letošním roce jsme už testovali levnější herní sluchátka. Tentokrát se tedy podíváme na několik dalších kolegů v jiném cenovém rozpětí. Stejně jako při testu reprobeden si proti nim postavíme sluchátka z úplně jiné kategorie. Myslíte, že se vám dražší headsety odmění kvalitnějším zvukem? No, uvidíme jak tato bitva dopadne.

Reklama
Reklama

A4tech Bloody G501

  • Měniče: 40mm
  • Udávaný frekvenční rozsah: 20-20000Hz
  • Citlivost: 100dB/mW
  • Impedance: 32 Ohm

Jako dalšího jsme vybrali zástupce firmy A4tech. Sluchátka působí menším dojmem, tedy menším než předchozí Tactic3D. Cenou jsou si však velice podobná (dražší přibližně o sto korun). Náušníky jsou z matného plastu a otisky na nich nezůstávají. Na kovových částech je to naopak dobře vidět.

Velký srovnávací test sluchátek a herních headsetů
i Zdroj: Pctuning

Velký srovnávací test sluchátek a herních headsetů
i Zdroj: Pctuning

Velký srovnávací test sluchátek a herních headsetů
i Zdroj: Pctuning

Konstrukce a pohodlí mě hodně překvapily. Sedla mi velice pěkně. Vůbec jsem neměl pocity jako u předešlého modelu. Most netlačil, náušníky příjemně měkké, ale ne moc. Koženka na nich je sice levná a potí se v ní uši, ale zato pohodlná. Náušníky je možné mírně vyklonit. Ještě jednou jsem se po nasazení díval na účtenku, jestli stojí opravdu tak málo.

Mikrofon je zde vytahovací z levého náušníku a dá se jednoduše ohnout podle potřeby. K jeho snímání nemám žádné výhrady. Kabel k počítači se nekroutí, je měkký, opletený a ještě je na něm suchý zip, takže ho lze velice elegantně sbalit. S délkou přes 2 m jsem neměl žádný problém.

Velký srovnávací test sluchátek a herních headsetů
i Zdroj: Pctuning

Na těchto sluchátkách mě opravdu zaujal ovladač na kabelu a program, který stáhnete na stránkách výrobce. První zajímavá věc je nekonečné kolečko hlasitosti. To si tak točíte a točíte a hlasitost se pomalinku mění. Nevím, mně se to moc nelíbí, protože ve hře jde o rychlost a zrovna u zvuku neřeším nějakou jemnost nastavení. Další věcí na ovladači, je přepínač mezi režimy 7.1, 2.0 a „G“ (Game). Tento způsobuje potřebnou prostorovost, či jen obyčejné stereo. Dalším je přepínač pro vypnutí a zapnutí mikrofonu.

Velký srovnávací test sluchátek a herních headsetů
i Zdroj: Pctuning

Nakonec jsem si na ovladači nechal tlačítko se symbolem krvavé ruky, jež najdete úplně všude a je takovým pojítkem ovladače, náušníků, krabice, SW (ToneMaker) i dalších periferií z řady „Bloody“. Ten společně se staženým ovládacím programem umí opravdu zajímavé věci. Tlačítko lze opakovaně mačkat a pokaždé svítí jinou barvou. Barev je dohromady pět, a nebo tlačítko nesvítí vůbec a efekty jsou vypnuté. Pět profilů pro každý režim. Trochu šílené, možná až moc.

Stažený program ToneMaker, který s tímto ovladačem spolupracuje, umí nastavit v každé barvě několik různých zvukových efektů. Jde o míru prostoru a ekvalizace – něco jako u běžného ekvalizéru režimy pop, rock apod. Program se sice tváří mocně, ale velké využití jsem pro něj nenašel. Použitelné profily byly tak tři.

Co se týče zvuku, musím říct, že je pro mě velké překvapení. Jsou o pár korun dražší než Creative, ale zvukově jsou lepší o několik tříd. Neříkám, že jde o nějakou křišťálovou čistotu a přesnost, ale zvuk už je příjemně čitelný, nechybí ani moc detailů. Zkreslení jsem pociťoval u výšek a dále u zpěvů a virblu. Jinak celkově vyvážený zvuk bez přebasovaného efektu.

V režimu 2.0 zní hudba jako byste byli na koncertu. Po přepnutí na 7.1 se reprodukce poměrně dost zhorší, a to v jakémkoliv režimu. Už pak nemáte pocit, že jste na koncertu, ale spíš, že stojíte za dveřmi nebo venku před „kulturákem“. Opět je dost citelně znát „hall“. Hudbu doporučuji poslouchat pouze v režimu 2.0 bez efektů. Nebudu tady popisovat všechny režimy vs. všechny efekty. Bylo by toho tolik, že byste to nečetli. Doporučuji si sluchátka u prodejce pořádně vyzkoušet i s ovládacím programem. Já osobně jsem ve finále ovladač používal bez efektů a nakonec i bez funkcí „G“ a 7.1, protože v režimu 2.0 jsem slyšel ve hrách zvuky nejčistěji a nejpřesněji. Každý efekt zvýrazní jiné pásmo nebo jiným způsobem prostor.

Tato sluchátka pro mne byla příjemným překvapením.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning