Velký srovnávací test USB 3.0 flash disků s kapacitou 64 GB | Kapitola 6
Seznam kapitol
Flashové disky prošly v posledních letech prudkým rozvojem a staly standardem pro přenos dat. Pokud uvažujete o koupi nové „flashky,“ vychází dnes nejvýhodněji modely s kapacitou 64 GB. Ty lze nejčastěji pořídit za cenu od jednoho do dvou tisíc. Otestovali jsme sedmnáct takovýchto flash disků a zjistili, že rozdíly mezi nimi jsou obrovské.
Kingston DataTraveler R3.0
Zatímco nejlevnějšímu flash disku Kingston se vyhněte obloukem, dražší provedení již plně ukazují kvalitu tohoto výrobce. Nemusí přitom jít hned o flash disk za dva tisíce, bohatě postačí třeba verze DataTraveler R3.0, kterou koupíte za stále poměrně nízkých 1250 Kč s daní. USB paměť je vyrobena z gumy, disk je voděodolný a s kvalitou dílenského zpracování jsem byl plně spokojen. Pozor dávejte jen na krytku USB konektoru, která se snadno ztratí.
Ačkoliv výrobce udává poměrně nízké rychlosti sekvenčního čtení 70 a zápisu 30 MB / s, v testovací metodice si flash disk vedl velmi dobře a ukázal nadprůměrně dobrý výkon. Ten v kombinaci se zmiňovanou cenou 1250 Kč znamená druhý nejlepší poměr cena / výkon v celém testu a jednoznačné doporučení tohoto modelu. Potěší také rozšířená pětiletá záruka.
Kingston HyperX
Nejvýkonnějším testovaným diskem od Kingstonu je model HyperX. Disk je vyroben z plastu a gumy a kvalita dílenského zpracování je na velmi slušné úrovni. Nadprůměrné rozměry a hmotnost jsou vykoupené vysokým výkonem. Výrobce udává rychlost čtení 225 a zápisu 135 MB / s, v testovací metodice disk dosáhl průměrného výsledku 86 %. Pokud k tomu přičteme rozumně nastavenou cenu 1600 Kč vč. DPH, je výsledkem nejlepší poměr cena / výkon v celém testu. Pokud se při výběru orientujete právě podle něj, nelze model Kingston HyperX s pětiletou zárukou než doporučit.