Velký test — Deset levných myší za pět stovek v testu
Článek Velký test — Deset levných myší za pět stovek v testu

Velký test — Deset levných myší za pět stovek v testu

Jan Preclík

Jan Preclík

7. 10. 2021 12:56 25

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Genius X-G600 – Unboxing a parametry 3. Genius X-G600 – Software, senzor, závěr 4. Connect IT Neo+ – Unboxing a parametry 5. Connect IT Neo+ – Software, senzor, závěr 6. CZC Headhunter GM800 – Unboxing a parametry 7. CZC Headhunter GM800 – Software, senzor, závěr 8. Genesis Xenon 200 – Unboxing, parametry a závěr 9. Trust GXT 130 Ranoo Wireless – Unboxing a parametry 10. Trust GXT 130 Ranoo Wireless – Senzor, závěr
11. Patriot Viper V530 – Unboxing a parametry 12. Patriot Viper V530 – Software, senzor, závěr 13. Mazer E-blue Type R – Unboxing a parametry 14. Mazer E-blue Type R – Senzor, závěr 15. A4Tech Bloody V7 Ultra Core 2 – Unboxing a parametry 16. A4Tech Bloody V7 Ultra Core 2 – Software, senzor, závěr 17. Yenkee Shotgun RGB Black & White – Unboxing a parametry 18. Yenkee Shotgun RGB Black & White – Software, senzor, závěr 19. Závěrečné shrnutí a vyhlášení nejlepší z nejlevnějších

Není to tak dávno, co vyšlo Diablo 2: Resurrected. Tento titul samozřejmě nejvíce přitáhl herní pamětníky, včetně mé maličkosti. A jelikož si pamatuji, kolik levých tlačítek myší jsem na téhle kultovní pecce oddělal, řekl jsem si, že by nebylo špatné investovat pár stovek do levné myši, abych si svého drahého herního miláčka neoddělal. Jenže jaká myš za pár stovek mi nabídne za směšnou cenu ty nejlepší možné parametry společně s ergonomií a využitelností? A tak se zrodil nápad na článek, ve kterém otestujeme deset levných myší. A to nejen kvůli pamětníkům, ale i náročnějším hráčům, kteří jednoduše nechtějí dávat tisíce za herní periferie.

Reklama
Reklama

Všech deset laciných myšáků jsme si tedy představili, prošli a otestovali jak v teorii (testy senzoru), tak v praxi (ergonomie, používání, praktická zkušenost). Nyní už zbývá jen vyhlásit ty nejlepší z nich a na úplný závěr absolutního vítěze tohoto low cost testu. 

3. Patriot Viper V530

Na třetím místě s bronzovou medailí se umístila myška Patriot Viper V530. Musím říct, že její supersport tělo mne opravdu velmi zaujalo. Navíc měla jeden z nejlepších testů senzorů vůbec a její vlastnosti převyšovaly parametry uváděné jak výrobcem, tak prodejcem (polling rate 1000 Hz vs udávaných 500 Hz, o desítky gramů nižší hmotnost). Navíc na stole skvěle vypadá a výborně padne do ruky. Za tuhle myšku na stole bych se rozhodně nestyděl. 

Cena na CZC.CZ – 499 Kč. 

Velký test — Deset levných myší za pět stovek v testu
PCTuning bronze award
PCTuning bronze award

2. Yenkee Shotgun RGB Black / White

Druhé místo patří dvojici myšek od Yenkee. Kombinace nízké hmotnosti, skvělé ergonomie a nízké ceny z ní dělá horkého favorita k nákupu pro hráče, kteří se snaží ušetřit každou korunu. Testy senzoru vyšly až na pár detailů skvěle, myška parádně klouže po podložce a software umožňuje nastavit všechny možné funkce, na které si vzpomenete. Jen bych byl vzhledem k recenzím a diskuzím na CZC krapet opatrný (zadrhávací scroll během jednoho týdne atp.). Osobně jsem se během testů s žádným problémem nesetkal. 

Cena na CZC – 399 Kč. 

Velký test — Deset levných myší za pět stovek v testu
PCTuning silver award
PCTuning silver award

1. CZC Headhunter GM800

A vítězem dnešního testu se stává, jakkoli konspiračně to může působit, myška Headhunter s brandem CZC. Tahle bestie, která stojí bez koruny pětistovku, má naprosto perfektní doplňkovou výbavu. V té najdete závaží, které lze do myši vložit za účelem navýšení titěrné hmotnosti pouhých 60 gramů, dále pak obsahuje náhradní kluzné teflony pro případ, že byste po pár letech stávající ošoupali. Testy osazeného Pixart senzoru dopadly na výbornou (jak jinak, je to Pixart!) a jako jediná v testu byla osazena spínači omron, které přežijí 20 milionů kliknutí. Headhunter se navíc perfektně drží, software je komplet v češtině, bez sebemenší chyby a stáhnutelný přímo ze stránek CZC. Dokud bude dvojka na trhu živá, o ovládací software nepřijdete. V neposlední řadě bych zmínil taky flexibilní opletený kabel. Je přesně takový, jakým bývají připojené myšky v cenové relaci od 1500 Kč výše. Vůbec jsem to nečekal, ale tahle myška mi naprosto vyrazila dech. Pokud tedy přemýšlíte nad levnou a přitom kvalitní herní myškou, bez váhání berte Headhuntera. Neprohloupíte. 

Cena na CZC.CZ – 499 Kč.

Velký test — Deset levných myší za pět stovek v testu
PCTuning gold award
PCTuning gold award

Za poskytnutí myšek Yenkee k testu děkujeme českému zastoupení Yenkee.

Velký test — Deset levných myší za pět stovek v testu

 

Za zapůjčení všech ostatních vřelé díky CZC.CZ a držíme palce při vytváření dalších herních cool produktů. 

Velký test — Deset levných myší za pět stovek v testu
Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning