Velký test — Deset levných myší za pět stovek v testu
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Velký test — Deset levných myší za pět stovek v testu

Velký test — Deset levných myší za pět stovek v testu | Kapitola 9

Jan Preclík

Jan Preclík

7. 10. 2021 12:56 25

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Genius X-G600 – Unboxing a parametry 3. Genius X-G600 – Software, senzor, závěr 4. Connect IT Neo+ – Unboxing a parametry 5. Connect IT Neo+ – Software, senzor, závěr 6. CZC Headhunter GM800 – Unboxing a parametry 7. CZC Headhunter GM800 – Software, senzor, závěr 8. Genesis Xenon 200 – Unboxing, parametry a závěr 9. Trust GXT 130 Ranoo Wireless – Unboxing a parametry 10. Trust GXT 130 Ranoo Wireless – Senzor, závěr
11. Patriot Viper V530 – Unboxing a parametry 12. Patriot Viper V530 – Software, senzor, závěr 13. Mazer E-blue Type R – Unboxing a parametry 14. Mazer E-blue Type R – Senzor, závěr 15. A4Tech Bloody V7 Ultra Core 2 – Unboxing a parametry 16. A4Tech Bloody V7 Ultra Core 2 – Software, senzor, závěr 17. Yenkee Shotgun RGB Black & White – Unboxing a parametry 18. Yenkee Shotgun RGB Black & White – Software, senzor, závěr 19. Závěrečné shrnutí a vyhlášení nejlepší z nejlevnějších

Není to tak dávno, co vyšlo Diablo 2: Resurrected. Tento titul samozřejmě nejvíce přitáhl herní pamětníky, včetně mé maličkosti. A jelikož si pamatuji, kolik levých tlačítek myší jsem na téhle kultovní pecce oddělal, řekl jsem si, že by nebylo špatné investovat pár stovek do levné myši, abych si svého drahého herního miláčka neoddělal. Jenže jaká myš za pár stovek mi nabídne za směšnou cenu ty nejlepší možné parametry společně s ergonomií a využitelností? A tak se zrodil nápad na článek, ve kterém otestujeme deset levných myší. A to nejen kvůli pamětníkům, ale i náročnějším hráčům, kteří jednoduše nechtějí dávat tisíce za herní periferie.

Reklama

Myška od Trustu je jediná bezdrátovka v testu. Právě kombinací ceny a zběsilé ergonomie mne zaujala. Když jsem navíc z parametrů zjistil, že váží jenom 88 gramů, řekl jsem si, že nám nesmí v testu chybět. Tak jsem chňapl po pěkně vypadající krabičce, která mluví o senzoru s rozslišovací schopností 2400 CPI a 9 osazenými tlačítky a začal myš vybalovat. 

Velký test — Deset levných myší za pět stovek v testu
i Zdroj: PCTuning.cz

Myš je na první pohled pořádný macek. Jakmile jsem ji vzal do ruky, bylo mi jasné, že uváděný údaj v materiálech 88 gramů nebude úplně přesný. Kuchyňská váha prozradila, že je o celých 10 gramů těžší. Co je horší, tak nemá vestavěnou baterii, ale napájí se dvěma bateriemi typu AA. Tato skutečnost ihned katapultovala hlodavce do kategorie extrémně těžkých. Včetně mých nabíjecích baterií činí její váha 142 gramů. Ale zpět ke zpracování. Povrch téměř celé myši je pogumovaný a velmi příjemný na dotyk. Červené tlačítko vedle levého je jakousi variací na autofire – třikrát klikne levým tlačítkem. Pod scrollovacím kolečkem se nachází dvě tlačítka na ladění CPI, které lze nastavit v pěti krocích 800 / 1200 / 1600 / 2000 / 2400.

Velký test — Deset levných myší za pět stovek v testu
i Zdroj: PCTuning.cz

Spodní část levé strany je osazena křídlem, na které si můžete pohodlně položit palec. Kromě klasických tlačítek vpřed a zpět naleznete ještě tlačítko třetí, které je namapované na klávesu CTRL. Jedná se o tlačítko v přední části myši. Bříško palce sahá přesně na prostřední tlačítko, pokud byste rádi zmáčkli tlačítko CTRL, musíte už ruku lehce natočit. 

Velký test — Deset levných myší za pět stovek v testu
i Zdroj: PCTuning.cz

Na pravé straně se výrobce rozhodl pro zvláštní ergonomický experiment. Malíček se dá na horní pravou část položit, aby odpočíval. Pro klasické ježdění po stole je úchop vcelku pohodlný. Pokud ovšem chcete myš zvednout, nevyhnete se přechycení na spodní širší stranu. Při zvedání by z ruky příliš neklouzala, nebýt enormní zátěže na zadní straně. Kvůli dvěma bateriím AA mi při zvedání měla myš tendence z dlaně vyklouzávat a musel jsem ji držet velmi pevně. 

Velký test — Deset levných myší za pět stovek v testu
i Zdroj: PCTuning.cz

Spodní strana je osazena čtyřmi kluznými ploškami. Kolem senzoru byste teflon hledali marně. V horní části je přepínač na zapnutí myši v klasickém či v ECO režimu (režim ECO vypíná podsvícení). Ve spodní části se nachází úkryt na bezdrátový reciever (ve kterém drží spíše na dobré slovo), nad ním je slot na dvě baterie. Tento detail bohužel výrobce příliš nepromyslel. Osazení hned dvou baterií totiž nejen že zvyšuje hmotnost, ale zhoršuje i manipulaci s myší. 

Velký test — Deset levných myší za pět stovek v testu
i Zdroj: PCTuning.cz

 

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama