Velký test — Deset levných myší za pět stovek v testu
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Velký test — Deset levných myší za pět stovek v testu

Velký test — Deset levných myší za pět stovek v testu

Jan Preclík

Jan Preclík

7. 10. 2021 12:56 25

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Genius X-G600 – Unboxing a parametry 3. Genius X-G600 – Software, senzor, závěr 4. Connect IT Neo+ – Unboxing a parametry 5. Connect IT Neo+ – Software, senzor, závěr 6. CZC Headhunter GM800 – Unboxing a parametry 7. CZC Headhunter GM800 – Software, senzor, závěr 8. Genesis Xenon 200 – Unboxing, parametry a závěr 9. Trust GXT 130 Ranoo Wireless – Unboxing a parametry 10. Trust GXT 130 Ranoo Wireless – Senzor, závěr
11. Patriot Viper V530 – Unboxing a parametry 12. Patriot Viper V530 – Software, senzor, závěr 13. Mazer E-blue Type R – Unboxing a parametry 14. Mazer E-blue Type R – Senzor, závěr 15. A4Tech Bloody V7 Ultra Core 2 – Unboxing a parametry 16. A4Tech Bloody V7 Ultra Core 2 – Software, senzor, závěr 17. Yenkee Shotgun RGB Black & White – Unboxing a parametry 18. Yenkee Shotgun RGB Black & White – Software, senzor, závěr 19. Závěrečné shrnutí a vyhlášení nejlepší z nejlevnějších

Není to tak dávno, co vyšlo Diablo 2: Resurrected. Tento titul samozřejmě nejvíce přitáhl herní pamětníky, včetně mé maličkosti. A jelikož si pamatuji, kolik levých tlačítek myší jsem na téhle kultovní pecce oddělal, řekl jsem si, že by nebylo špatné investovat pár stovek do levné myši, abych si svého drahého herního miláčka neoddělal. Jenže jaká myš za pár stovek mi nabídne za směšnou cenu ty nejlepší možné parametry společně s ergonomií a využitelností? A tak se zrodil nápad na článek, ve kterém otestujeme deset levných myší. A to nejen kvůli pamětníkům, ale i náročnějším hráčům, kteří jednoduše nechtějí dávat tisíce za herní periferie.

Reklama

Na trhu s počítačovými periferiemi je přehršle výrobců herních zařízení. Ať už chcete herní klávesnice, sluchátka, či myši, máte na výběr nepřeberné množství produktů různých cen, tvarů i kvality. Pro fanoušky určitých zavedených značek je samozřejmě výběr herních zařízení snadný, obzvlášť pokud jsou připraveni za ně utopit větší objem peněz. 

Jste fanoušci Corsairu a postavili jste si celé PC na jejich výbavě? Pak se budete poohlížet po gearu, který je kompatibilní s Corsair iCue, za který zaplatíte tisíce.  Jste fanoušky Asusu a frčíte na jejich softwaru Armoury Crate, který sdružuje vše od základních desek až po herní sluchátka? Pak se na vašem bankovním účtu rozpoutá ještě o něco větší tornádo. Nebo spíše upřednostňujete periferie od Steelseries? A tak bych mohl pokračovat ještě dlouho…

Ovšem co, když jste student, který si postaví lowcost mišmaš z těch nejlevnějších komponent, jelikož má hluboko do kapsy a při výběru komponent hlídá každou stokorunu? Pak nejste cílovou skupinou zavedených dravců a mrknete se raději po levnější alternativě, která by se kvalitativně aspoň krapet přiblížila k herní výbavě, která by jinak stála třeba polovinu vaší sestavy. 

Pokud se řadíte do této skupiny nebo jednoduše nechcete platit nesmyslně vysoké částky za herní myšku, pak zbystřete. Osahali jsme si a otestovali deset levných myšek různých výrobců. Zadání bylo jednoduché. Myška musí na první pohled zaujmout, mít slušné uživatelské hodnocení a nesmí přesáhnout cenu 500 korun.

Velký test — Deset levných myší za pět stovek v testu
i Zdroj: PCTuning.cz
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama