VIDEO: Stoobi a flanker tuní sestavu. Boost My PC poprvé
Článek VIDEO: Stoobi a flanker tuní sestavu. Boost My PC poprvé

VIDEO: Stoobi a flanker tuní sestavu. Boost My PC poprvé | Kapitola 2

Michal Šimonek

Michal Šimonek

16. 10. 2012 03:00 52

Seznam kapitol

1. Jak to celé začalo 2. Casemoding a výsledek tvorby 3. Komponenty (nejen) ROG Asus 4. Vybrané příslušenství 5. VIDEO: výsledek a předání

Asi před půl rokem přišel Asus s nápadem, že by v rámci spolupráce s redakcí PCTuningu dopomohl nějakému šťastlivci k upgradu jeho staré a nevyhovující sestavy. Vše jsme dotáhli do konce a představujeme výsledek – nadupanou mašinu s Core i7-3770K, Radeonem HD 7970 a 16 GB paměti ve skříni od Stoobiho!

Reklama
Reklama

Očima Stoobiho

V okamžiku, kdy byla původní sestava odvezena od jejího majitele, zavál startovní prapor i pro mě – Stoobiho. Jelikož jsem měl několik dní dopředu informaci o požadovaných úpravách, mohl jsem začít plánovat. Rovnou musím říci, že jedinou věcí, se kterou jsem si byl jistý, byla kompletní výměna case. Co se týká stylizace, tak ta ovšem nebyla specifikována příliš přesně, respektive výherce chtěl především moderní design a funkčnost.

A jelikož se jedná o první kolo soutěže, rozhodl jsem se využít loga produktů ROG od Asusu, jež byla použita jako vnitřnosti počítače. Dynamika loga této produktové řady je poměrně zajímavá a je možné na jejím základě vytvořit poměrně velké množství různých designů. Navíc díky využití černo-biíé kombinace se může jednat stále ještě o decentní vzhled. A to bylo mým cílem.

Jako základ jsem zvolil poměrně málo známou case od InWin, která je však zpracováním na velmi dobré úrovni, především pokud jde o šasi a vybavení. Za klad považuji především ovládací panel umístěný v horní části, takže konektory i tlačítka jsou velmi dobře dostupné za každé situace. Volba na tuto case padla především díky tvarování bočnic, které mě z nějakého důvodu velmi evokovalo pro kombinaci s logem ROG. Naopak naprosto příšerný a přeplácaný čelní panel musel bezpodmínečně pryč.

VIDEO: Stoobi a flanker tuní sestavu. Boost My PC poprvé

Čelní panel jsem se tedy rozhodl přizpůsobit ke case tak, abych měl opravdu jistotu, že bude působit decentně, ale přitom dokáže zdůraznit agresivitu herních komponent. Materiálem se stal 1mm ocelový plech, který jsem postupně tvaroval do požadovaného designu. Panel se vyznačuje především jednoduchostí vrstvení, ale díky filcovanému lemu je opravdu velmi pevný.

VIDEO: Stoobi a flanker tuní sestavu. Boost My PC poprvé

VIDEO: Stoobi a flanker tuní sestavu. Boost My PC poprvé

VIDEO: Stoobi a flanker tuní sestavu. Boost My PC poprvé

Po dokončení a vyzkoušení na skříni prošel celý panel třívrstvým nástřikem tmelu a plniče, stejně tak zbylé „plechy“, a mohlo se začít lakovat. Jako odstín jsem zvolil sněhově bílou perleť, která velmi efektně zvýrazňuje linie předního panelu, ale i bočnic. V poslední fázi ještě bylo nutné opatřit levou bočnici překrytem z plexiskla. A díky černo-bílé kombinaci celé case bylo poměrně jasné, jakou variantu plexi použiji.

Jedná se velmi tmavé kouřové plexi v šedém provedení (běžné kouřové je do hněda). To je dvojitě ohnuto, aby vystupovalo z části nad povrch bočnice, a vzniklé průduchy napomáhají chlazení interiéru. Samozřejmě ale nechybí perforace zachytávající prach. Otvory pro ventilátory byly osazeny tlumícími silentbloky a stejně tak instalovány tišší LED ventilátory značky CoolerMaster. Jako třešnička na dortu pak může působit logo ROG na čelním panelu, potažmo i logo Asus na pravé bočnici

VIDEO: Stoobi a flanker tuní sestavu. Boost My PC poprvé

Celkově se díky vypuštění 5,25" koše na mechaniky značně uvolnil vnitřní prostor, který dovoluje pohodlnou instalaci komponent, a především interiér není tak stísněný, jako v původní koncepci. Mechanika byla dodána externí USB, což dovoluje uživateli ekonomičtější a především mobilnější využití. Interiér skříně je tak naprosto oddán výkonným komponentám, které jsou použity.

VIDEO: Stoobi a flanker tuní sestavu. Boost My PC poprvé

Čelní panel díky svojí pevnosti ještě více napomáhá samonosné konstrukci, takže kvalita case se ještě oproti originálu zlepšila. Exteriér dle mého názoru působí živěji, než v matné černé barvě, i když lesklý povrch je náchylnější na prach. Na druhou stranu – na bílé nejsou nečistoty tolik vidět. Proti původní čelní perforaci se navíc zvýšilo množství vzduchu pro přední intake ventilátor, jelikož na čelním panelu je umístěn hrubší tahokov. O chlazení se tedy přední ventilátor dobře postará i při nižších otáčkách.

VIDEO: Stoobi a flanker tuní sestavu. Boost My PC poprvé

A teď nezbývá než předat hotovou case do rukou odborníků na HW, aby ji osadili.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning