PCTuning Článek

XPG Precog: Headset s perfektní ergonomií i zvukem

jan-preclik
Jan Preclík
23. 12. 2019 03:00 24 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Unboxing 3. Parametry 4. Ideální pro poslech hudby 5. Režimy zvuku, mikrofon a battle royale 6. Závěr

Duální měniče, certifikace Hi-Res Audio, přepínatelné zvukové režimy a spoustu dalších vychytávek přináší Adata se svou vlajkovou lodí – headsetem XPG Precog. Na první pohled se jedná o sluchátka pro všechny nadšence, kteří jsou ochotni své peněžence pustit žilou, aby získali to nejlepší univerzální řešení na trhu.

Reklama
Reklama

Při přebírání headsetu mne nadchlo už jen to, jak byl zabalený. Přebral jsem si obrovské černé pouzdro obalené kartonem s obrázkem sluchátek a zevrubným popisem parametrů zatavené v igelitu. Umělohmotné bytelné pouzdro je sice hůře skladné, ale absolutně perfektní pro přenášení headsetu. Po obvodu je opatřeno zipem, který začíná a končí v místě, kde se nachází rukojeť pro jeho uchopení. Balení je zkrátka řešeno na jedničku s hvězdičkou.

Pouzdro je rozděleno na dvě části. Ve spodní části je umístěn samotný headset, horní část je opatřena šesti síťovanými kapsami, ve kterých se nachází kromě mikrofonu a bohaté kabelové výbavy také nálepky a stručný manuál.

Sluchátka jsou na první pohled velmi kvalitně dílensky zpracovaná. Hlavový most je nastavitelný automaticky, žádné krokovací posuvníky u sluchátek nenajdete. Maximální rozpětí hlídají dvě tyčky z pružného plastu. Troufám si říct, že rozpětí natažení mostu je dost velké na to, aby si sluchátka sedla na hlavy jakékoli velikosti.

Kabeláž sluchátek je skryta ve dvou robustních niklových obdélníkových výliscích. V těchto místech se sluchátka velmi často lámou, krom luxusního vzhledu tak výlisky zajišťují i ochranu proti zlomení. Ze stejného kovu jsou vyrobena i ramena, která sluchátka drží ve dvou místech imbusovými šrouby. Sluchátka se dají otáčet v rozmezí 180 stupňů.

Odnímatelný mikrofon je flexibilní, a perfektně drží nastavený sklon. Je opatřený molitanovou krytkou odstraňující nežádoucí šum způsobený hlasitým dýcháním či větrem.

Zvuková karta se nachází uprostřed 130 cm dlouhého kabelu, který má na obou koncích kovovým konektor USB-C. Mnozí z nás rozhodně uvítají i redukci z USB-C na klasický konektor USB dlouhou 135 cm. Celková délka kabelu včetně redukce je tedy přes 2,5 metru, což je dostatečná délka na využití zadních portů USB.

K připojení sluchátek k analogovému zdroji slouží čtyřpólový 3,5mm jack o délce 125 cm. Na tomto kabelu je navíc ovládání hlasitosti a posuvné tlačítko na zapínání a vypínání mikrofonu.

Posledním kabelem v balení je 136 cm dlouhá redukce ze čtyřpólového jacku na dva 3,5mm jacky označené mikrofonem a sluchátky pro případ, že je třeba připojit headset do zařízení, které je místo čtyřpólového konektoru osazeno výstupem na sluchátka a vstupem na mikrofon zvlášť. Celková možná délka analogového zapojení je taktéž přes 2,5 metru.

Na první pohled se jedná o opravdu velmi působivý headset. Balení, dílenské zpracování, vše perfektní, bez jediné chybičky. Pojďme se společně s parametry podívat na jednotlivé komponenty zblízka.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning