XPG Precog: Headset s perfektní ergonomií i zvukem
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek XPG Precog: Headset s perfektní ergonomií i zvukem

XPG Precog: Headset s perfektní ergonomií i zvukem | Kapitola 6

Jan Preclík

Jan Preclík

23. 12. 2019 03:00 24

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Unboxing 3. Parametry 4. Ideální pro poslech hudby 5. Režimy zvuku, mikrofon a battle royale 6. Závěr

Duální měniče, certifikace Hi-Res Audio, přepínatelné zvukové režimy a spoustu dalších vychytávek přináší Adata se svou vlajkovou lodí – headsetem XPG Precog. Na první pohled se jedná o sluchátka pro všechny nadšence, kteří jsou ochotni své peněžence pustit žilou, aby získali to nejlepší univerzální řešení na trhu.

Reklama

Pokud jdete nekompromisně po sluchátkách, které krom toho, že jsou schopny zvuk podat skutečně čistě s vyváženým zvukovým podáním v plném rozsahu a s dostatečnou hlasitostí, jsou XPG Precog jasnou volbou. Troufnu si říct, že nemají problém se vyrovnat i drahým studiovým sluchátkám. Duální měniče, kterými se Adata pyšní na svých oficiálních stránkách, skutečně nejsou pouhým marketingovým tahem, tento headset má jednoznačně právo chlubit se označením Hi-Res Audio.

Ergonomicky se též jedná o mimořádně povedený kousek. Díky flexibilnímu mostu s hranicemi vytyčenými umělohmotnými flexibilními tyčinkami každému padne na hlavu na první dobrou, díky tomu navíc odpadá nutnost sluchátka vysouvat a ladit délku mostu. O perfektní a komfortní nošení se zaslouží i zkosené, ergonomicky tvarované náušníky. Sluchátka padnou na všechny typy hlav jako ulité.

XPG Precog: Headset s perfektní ergonomií i zvukem
i Zdroj: PCTuning.cz

Precogu se skutečně dají vytknout pouze maličkosti. Pískání mikrofonu je sice nepříjemné, ale zapnutí režimu ENC tento problém řeší (tedy bugfix, i když v tu chvíli enc přepínač ztrácí smysl). Další menší nevýhodu spatřuji v chybějícím klipsu donglu. Pokud je třeba během hraní využít jeho ovládací prvky, šátráte rukama, dokud ho nenajdete. Nesáhnete na jisto, jako když máte dongl připnutý napevno k mikině. Posledními dvěma nevýhodami jsou absence nativní funkce what you hear, jako má třeba nedávno recenzovaný headset Hyperx Cloud Alpha S od Kingstonu, stejně tak i možnost ladit poměr hlasitosti zvuků hra vs voice chat.

To jsou ovšem jen drobnosti, které jsou vždy specifické pro konkrétní produkty různých výrobců. A XPG Precog má přede všemi navrch hlavně v dílenském zpracování a hudební reprodukci, která je prostě naprosto dokonalá a zastírá tak veškeré drobné nedostatky. Je už tedy jen na vás, zda dáte přednost perfektnímu zvuku a oželíte pár speciálních funkcí.

Díky sadě kabelů a redukcí je možné používat sluchátka se všemi možnými typy zařízení. Pokryje tak handsfree, hraní na mobilu, herní konzoli, virtuální realitě nebo počítači. Celková délka kabelu včetně redukce přes 2,5 metru je dostatečná i na krkolomnější instalace.

Souhlasím, tahle sluchátka nejsou zrovna levná (i když při současných slevových akcích ušetříte až tisíc korun), ale pozornost zvukových fajnšmekrů si rozhodně zaslouží. Bez ostychu si také dovolím tvrdit, že co se týká zvukového podání a dílenského zpracování, jedná se o velmi povedený kousek, který si to může s přehledem rozdat se značkami typu Sennheiser či Audiotechnica a odejít z takového souboje se vztyčenou hlavou. A proto jsem se rozhodl tomuto produktu udělit zlatou hvězdu.

XPG Precog
KLADY
XPG Precog: Headset s perfektní ergonomií i zvukem
i Zdroj: PCTuning.cz
XPG Precog: Headset s perfektní ergonomií i zvukem
i Zdroj: PCTuning.cz
ZÁPORY
Velmi precizní dílenské zpracování Mikrofon píská v režimu ENC OFF
Bohatá kabelová výbava – univerzální použití Chybějící klipsna na donglu zvukovky
Luxusní pouzdro v ceně – pohodlný přenos Absence některých funkcí, které má konkurence
Ergonomicky tvarované náušníky  
Perfektně čistý a vyvážený zvuk  
Hrají opravdu nahlas  

★★★★★★★★★

Orientační cena včetně DPH: 4 300 Kč

Za kvalitní podání zvuku a dílenské zpracování udělujeme headsetu XPG Precog zlatou hvězdu.

XPG Precog: Headset s perfektní ergonomií i zvukem
i Zdroj: PCTuning.cz

 Za poskytnutí herního headsetu děkujeme české pobočce společnosti ADATA.

XPG Precog: Headset s perfektní ergonomií i zvukem
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama