PCTuning Článek

XPG Precog: Headset s perfektní ergonomií i zvukem

jan-preclik
Jan Preclík
23. 12. 2019 03:00 24 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Unboxing 3. Parametry 4. Ideální pro poslech hudby 5. Režimy zvuku, mikrofon a battle royale 6. Závěr

Duální měniče, certifikace Hi-Res Audio, přepínatelné zvukové režimy a spoustu dalších vychytávek přináší Adata se svou vlajkovou lodí – headsetem XPG Precog. Na první pohled se jedná o sluchátka pro všechny nadšence, kteří jsou ochotni své peněžence pustit žilou, aby získali to nejlepší univerzální řešení na trhu.

Reklama
Reklama

Headset o rozměrech 69 × 237 × 198 mm váží 362 gramů. Vyrábí se v černé barvě, jeho reproduktory zdobí červený nápis XPG a červené LED podsvícení, které je možné vypnout. Frekvenční rozsah reproduktorů je od 5 Hz do 50 000 Hz, jejich citlivost činí 102 dB. Vyznačují se také velmi nízkou impedancí 32 ohmů. Reproduktory jsou vybaveny dvěma měniči – elektrostatickým a dynamickým. Jejich úkolem je pokrýt celý rozsah od nízkých po vysoké frekvence a zajistit tak perfektní zvukový zážitek bez sebemenšího zkreslení. Jejich nitro nám ukáže krásně zpracovaný obrázek z oficiálních stránek.

Náušníky jsou zpracovány z paměťové pěny potažené imitací kůže. Jsou speciálně tvarované, aby lépe sedly na hlavu. Úmysl se povedl perfektně, na tváře dosednou, jakoby pro ně byly jako stvořené. S ničím podobným jsem se zatím u jiných headsetů nesetkal.

Jednosměrný mikrofon funguje v rozsahu 20 Hz – 20 000 Hz. Jeho citlivost je -38 dB s tolerancí 15 procent. Využívá funkci zvukové karty s názvem ENC, tedy environmental noise cancelling – potlačení okolního šumu, aby zbytek vaší tlupy neobtěžoval zbytečný ruch okolí.

Zvukové kartě dominuje kolečko na ovládání hlasitosti, jehož stiskem se vypíná či zapíná mikrofon. Hned pod tímto kolečkem je dioda indikující stav mikrofonu. Pod diodou se nachází posuvník sloužící k přepínání vlastního ekvalizéru sluchátek. Na výběr jsou celkem tři režimy – Hudba, 7.1 a FPS režim. Na levé boční straně je umístěn přepínač podsvícení, na druhé pak spínač sloužící k zapínání ENC.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning