PCTuning Článek

XPG Precog: Headset s perfektní ergonomií i zvukem

jan-preclik
Jan Preclík
23. 12. 2019 03:00 24 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Unboxing 3. Parametry 4. Ideální pro poslech hudby 5. Režimy zvuku, mikrofon a battle royale 6. Závěr

Duální měniče, certifikace Hi-Res Audio, přepínatelné zvukové režimy a spoustu dalších vychytávek přináší Adata se svou vlajkovou lodí – headsetem XPG Precog. Na první pohled se jedná o sluchátka pro všechny nadšence, kteří jsou ochotni své peněžence pustit žilou, aby získali to nejlepší univerzální řešení na trhu.

Reklama
Reklama

Když je řeč o herních sluchátkách a jejich hudební reprodukci, zatím jsem nikdy nebyl s herním headsetem tolik spokojený. Buďto nehrál dost nahlas, na což si dost potrpím, neměl výrazné basy, nebo měl přeřvané výšky a byl celkově nevyvážený. Hudba tak byla vůbec první věcí, kterou jsem do sluchátek pustil. Můj skeptický předsudek byl během prvních vteřin zcela rozprášen.

Sluchátka jsou opravdu brutálně hlasitá. Zatímco u jiných kousků bych klidně snesl o dvacet procent vyšší hlasitost (i když mají podobnou udávanou citlivost), u Precogů jsem musel volume ztlumit aspoň na devadesát procent, ideálně k osmdesáti, abych cítil větší pocit komfortu. Maximální hlasitost ale v žádném případě zvuk nijak neprzní, tóny všech výšek, respektive hloubek, znějí dokonale čistě.

Basy sluchátek jsou až neuvěřitelně výrazné. Při poslechu Snoop Doggovy skladby Drop it like it´s hot jsem si připadal, jako bych byl součástí videoklipu a stál tváří v tvář chlapci, který v klipu tluče do bubnu, zatímco mi  za zády tancují Snoop Dogg s Pharrellem, kteří na střídačku rapují a klepou svými jazyky.

Rozplýval jsem se u skladeb od Limp Bizkit se Samem Riversem, jedním z nejlepších baskytaristů na světě. Sluchátka si bez problémů poradila i s nářezovými interprety System of a Down či Children of Bodom (i když v tomhle případě už to bylo opravdu o sluch).

Sečteno a podtrženo, dvojice měničů, kterými jsou sluchátka osazeny, odvádějí svou práci na 150 procent. Reprodukovaný zvuk je křišťálově čistý, že už ani křišťálověji čistší být nemůže. Musím říct, že v téhle kategorii mne hoši z Adata velmi překvapili. Nečekal jsem, že by firma, která se nezaobírá výhradně produkcí zařízení reprodukujících hudbu, byla schopna dát dohromady produkt s excelentním zvukovým výstupem. Bravo!

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning