PCTuning Článek

Zakázková prácička – dvě skříně Battlefield přímo pro EA

jan-stepanek
Jan Štěpánek
25. 6. 2012 01:00 58 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Začalo to na papíře... 2. Hardware 3. BT01 (U.S.Army) – konstrukce 4. BT01 (U.S.Army) – bočnice 5. BT01 (U.S.Army) – zbytek stavby
6. BT02 (Russian army) – konstrukce 7. BT02 (Russian army) – bočnice 8. BT02 (Russian army) – interiér a barva 9. Galerie (BT01) 10. Galerie (BT02)

Na téma Battlefield 3 se dnes podíváme trochu jinak – nikoliv očima četaře Henryho Blackburna, ale mistra svářečky Stoobiho, který měl za úkol vyrobit pro Electronic Arts dvě skříně sloužící k prezentaci tohoto herního trháku. Projdeme si celou stavbu od náčrtků až po finální spuštění. Pohodlně se posaďte, tohle jen tak někde neuvidíte.

Reklama
Reklama

Ještě než k tomu dojde, měl bych asi zmínit hardware, pro který byly obě case postaveny. Jelikož se jedná o herní sestavy, asi těžko by se dalo předpokládat, že se budeme omezovat v prostoru a laborovat tak např. s ITX nebo microATX deskou. Požadavek byl tedy jasně dán na fullATX desku, kterou se v obou případech stala Gigabyte G1.Sniper Intel X58, protože svým layoutem naprosto perfektně sedí k celé stylizaci. I když je pravda, že z desky toho stejně ve výsledku moc vidět nebude.

Jelikož tato deska je připravena pro procesory se socketem 1366, padla volba na CPU Intel i7. Bohužel, dodavatel nabíd pouze nejslabší model – tedy čtyřjádro 960 – 3,2 GHz. Zde bych si osobně více představoval alespoň 970, nicméně nedá se nic dělat.

O chlazení se budou starat dva typy chladičů, oba však od stejného výrobce, tedy rakouské Noctuai. Vybrány byly v podstatě nejvyšší modely NH-C14 a NH-D14. Model C14 je určen do U.S. verze (dále BT01), která má užší profil, a bylo tak vhodnější použít tento typ chladiče. U ruské verze (dále BT02) je vnitřního prostoru na rozdávání, takže se sem D14 vejde naprosto bez problémů.

K procesoru je třeba samozřejmě přidat i dostatečnou kapacitu pamětí, takže ani v tomto případě se nebude dělat žádný kompromis a do šesti slotů na základní desce se u každé sestavy vloží celkem 24 GB DDR3 pamětí od firmy Geil.

Pro plynulé hraní je samozřejmě velmi podstatnou součástí také grafická karta. A jelikož na produkci těchto počítačových sestav se podílela i společnost nVidia, nebude asi překvapením, že obě sestavy jsou osazeny dvojicí GTX590 v SLI. Tím je zaručen naprosto bezkonkurenční výkon, který výrazně převyšuje doporučené konfigurace na hraní hry Battlefield 3.

V případě datového úložiště se bral zřetel především na výkon, nikoliv na obří kapacity, takže jasnou volbou jsou SSD disky, konkrétně jde o 120GB Intel 320. O napájení se pak stará v obou případech totožný zdroj – Corsair ProSeries HX1050, který, jak už jeho název značí, nabídne výkon převyšující 1000W. To bude rozhodně i pro tyto dravé komponenty stačit.

Optické mechaniky už jsou pak jen detailem, nicméně i je musím zmínit. U BT01 se šlo standardní cestou výsuvné 5,25“ mechaniky. Do robustnější BT02 je však instalována notebooková verze od Sony, která se vyznačuje slot-in vkládáním médií. To jen taková specialitka na závěr.

Dostatečné airflow v obou skříních zajišťuje trojice ventilátorů značky CoolerMaster v obou skříních a samozřejmě i fan uložený ve zdroji. Na odhlučnění nebo utěsnění perforací se zde ale opravdu nehraje.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning