PCTuning Článek

Zakázková prácička – dvě skříně Battlefield přímo pro EA

jan-stepanek
Jan Štěpánek
25. 6. 2012 01:00 58 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Začalo to na papíře... 2. Hardware 3. BT01 (U.S.Army) – konstrukce 4. BT01 (U.S.Army) – bočnice 5. BT01 (U.S.Army) – zbytek stavby
6. BT02 (Russian army) – konstrukce 7. BT02 (Russian army) – bočnice 8. BT02 (Russian army) – interiér a barva 9. Galerie (BT01) 10. Galerie (BT02)

Na téma Battlefield 3 se dnes podíváme trochu jinak – nikoliv očima četaře Henryho Blackburna, ale mistra svářečky Stoobiho, který měl za úkol vyrobit pro Electronic Arts dvě skříně sloužící k prezentaci tohoto herního trháku. Projdeme si celou stavbu od náčrtků až po finální spuštění. Pohodlně se posaďte, tohle jen tak někde neuvidíte.

Reklama
Reklama

A k úpravě už zbývá v podstatě jen interiér. Zde bylo prostoru opravdu dostatek, takže možná i proto se nakonec počítalo s robustním chladičem procesoru atp. Základem se stala roxorová tyč, která se tváří jako předělovací výztuha. Ta navíc drží motherboard tray, který je vyroben z plechu.

Plech se usídlil nakonec i na spodní části, kde jsou pozice pro dva 120mm ventilátory. Aby interiér nevypadal až tak obyčejně, rozhodl jsem se tento kryt zasadit pod úhlem, což v kombinaci s ventilátory vytváří zajímavý efekt. Navíc prostoru je zde opravdu dost a dost. Výška skříně totiž nedovolila osadit napájecí zdroj do zadní části, takže pro něj bylo nutné hledat alternativní umístění.

To se našlo těsně před základní deskou a vývod vzduchu je tak pod case. Umístění je sice značně atypické, ale nijak nenarušuje vnitřní uspořádání, zdroj nepřekáží ani grafickým kartám díky otočené konstrukci. Před zdrojem se navíc ještě usadil SSD disk na distančních sloupcích. Podstavcem se mu stal kryt z lístečkového plechu, což opět navozuje zajímavý kontrast.

V případě BT02 jsem volil DVD mechaniku typu slot-in, pro kterou jsem zvolil usazení na pravé straně čelního panelu. Vytvořil jsem tedy štěrbinu, kterou ještě zvýrazňuje žlutý barvený pás. Držák mechaniky je pak vytvořen z perforovaného plechu, aby skrze průhlednou bočnici nebyla mechanika vidět. Napojení je pak realizováno standardně na SATA konektor a tlačítko je vyvedeno na ovládací panel.

Tak trochu jsem přeskočil barvení, které samozřejmě musím také zmínit. Na tuto case bylo použito tříbarevné kamufláže podle ruské vojenské techniky, kdy odstíny barev jsem sháněl na zahraničních webech. Opět jsem musel vycházet ze vzorníku RAL, takže odstín nemusí odpovídat úplně přesně. Výsledek je ale dle mého názoru velmi zajímavý. Všechny tři barvy jsou samozřejmě matné, takže case i bez konečné patiny vypadala tak nějak „ošoupaně“.

Na některých částech jsem se následně rozhodl vytvořit efekt použití, tedy např. oloupanou barvu, zkrabatělou barvu apod. To všechno jsou jakési nenápadné detaily, které však ve výsledku navozují realistický dojem z celku. Poslední fází bylo snad už jen označení case žlutým nápisem na čelním panelu a nanesení černé patiny symbolizující špínu.

Koncepčně jsem se snažil obě case co nejvýrazněji odlišit, přesto ale zachovat jakousi příbuznost. Základem tedy bylo použití odlišných materiálů, jako perforací, mřížek a samozřejmě pak i tvarů ohybů atd. BT02 je tedy o poznání robustnější, ale také kulatější, než BT01, která se zaměřuje spíše na ostřejší úhly v ohybech.

Závěrem

Netřeba asi dodávat žádné další zdlouhavé komentáře. Tento článek je jakousi galerií a přehledem v rámci tvorby těchto dvou case. Obě v tuto chvíli již pilně slouží prezentačním účelům společnosti EA pro Českou republiku a Slovensko na akcích, kde je jakýmkoliv způsobem představována hra Battlefield 3.

Já mohu jen doufat, že se i vám obě case líbí a snad brzy zase budu moci představit nějaký další, takto rozsáhlý projekt. Na úplný závěr ještě musím zmínit, že komponenty pro obě sestavy dodal e-shop CZC.cz, monitory pak společnost BenQ a periferie Razer.

Výhradním dodavatelem nářadí je společnost Dremel

Úprava byla provedena od stoobimodding.com

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning