Zaklínač 3: Divoký Hon – to už tu dlouho nebylo (a nebude)
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Zaklínač 3: Divoký Hon – to už tu dlouho nebylo (a nebude)

Zaklínač 3: Divoký Hon – to už tu dlouho nebylo (a nebude) | Kapitola 2

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

25. 5. 2015 03:00 43

Seznam kapitol

1. Na cestě za Yennefer 2. Ve Střední Evropě obrostlé břízami jako doma 3. Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá 4. Otevřený svět s příběhem lineární hry
5. Klepna je k nezaplacení 6. S Cirillou na cestě flashbacky 7. (Nejen) Yennefer, Triss a Ciri to sluší 8. Závěrečné shrnutí, hodnocení hry

Po dvou nepříjemných odkladech je Zaklínač 3: Divoký Hon konečně na světě. Předsunutá hodnocení na zahraničních serverech přitom znějí celkem jednoznačně a mnoho z vás tohle akční RPG jistě už dávno hraje. V dnešní recenzi proto nebudeme dělat překvapené, ale rovnou si povíme, proč je v Sapkowskeho digitálním světě tak dobře.

Reklama

Při prvním vstupu do světa Zaklínače 3 se budete cítit jako doma. A to nejen kvůli tomu, že hra je situována do nám povědomé středoevropské krajiny, v níž není problém narazit na břízy nebo na luční květiny jako je šalvěj či žebříček.

Jakmile vstoupíte do světa Zaklínače, budete naprosto pohlceni. Každý vyvrácený kořen, každá kaluž vody, vše tu je přesně tam, kde byste to hledali i ve skutečnosti. Tvůrci z CD Projekt Red se netají tím, že krajinu včetně všech jejích reálií modelovali sami. A ze hry je to skutečně cítit. Ať už vejdete do jakékoliv vesnice, každá má své vlastní náležitosti, každá své vlastní domy, své vlastní náměstí a co je ještě lepší, každá tato stavba, každý tento dům je něčím unikátní.

Zaklínač 3: Divoký Hon – to už tu dlouho nebylo (a nebude)
i Zdroj: PCTuning.cz

Šlo to dokonce tak daleko, že na některých domech zahlédnete křivé střechy či komíny, narazíte na jinak veliké dveře či brány, nebo vás uchvátí originální zdobení. A co teprve interiéry! Každičký z nich je osobitý, z každého z nich je cítit, že je obývají „živé“ osoby. Na stejně, či alespoň podobně zařízení barák opravdu nenarazíte, a to ani pokud se na tento úkol speciálně zaměříte. Dokonce i jablka tu nevypadají stejně!

Pečlivost, s jakou se Poláci z CD Projekt Red pustili do vystavění světa, se opravdu vyplatila. Jakmile dohrajete hlavní dějovou linii, rádi se do hry budete vracet i jen tak, abyste tu chvíli pobyli. A jsme opět u již dříve vyřknutého srovnání: Uvěřitelnost svět Zaklínače 3 je stejná jako uvěřitelnost světa GTA V.

Zaklínač 3: Divoký Hon – to už tu dlouho nebylo (a nebude)
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama