Zaklínač 3: Divoký Hon – to už tu dlouho nebylo (a nebude)
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Zaklínač 3: Divoký Hon – to už tu dlouho nebylo (a nebude)

Zaklínač 3: Divoký Hon – to už tu dlouho nebylo (a nebude) | Kapitola 6

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

25. 5. 2015 03:00 43

Seznam kapitol

1. Na cestě za Yennefer 2. Ve Střední Evropě obrostlé břízami jako doma 3. Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá 4. Otevřený svět s příběhem lineární hry
5. Klepna je k nezaplacení 6. S Cirillou na cestě flashbacky 7. (Nejen) Yennefer, Triss a Ciri to sluší 8. Závěrečné shrnutí, hodnocení hry

Po dvou nepříjemných odkladech je Zaklínač 3: Divoký Hon konečně na světě. Předsunutá hodnocení na zahraničních serverech přitom znějí celkem jednoznačně a mnoho z vás tohle akční RPG jistě už dávno hraje. V dnešní recenzi proto nebudeme dělat překvapené, ale rovnou si povíme, proč je v Sapkowskeho digitálním světě tak dobře.

Reklama

Nebylo by to správné RPG, kdyby nemělo pořádné možnosti vylepšování hlavní postavy. Ty v Zaklínači 3 jsou opravdu příjemné, i když do samotné podstaty Geralta a hratelnosti jako takové zrovna moc nezasahují. Můžete si například vylepšit rychlý úder zbraní, aby byl ještě rychlejší a účinnější. Můžete potrénovat svůj pomalý úder, nebo se vylepšit v bylinkářství a vaření lektvarů.

Na řadu přicházejí i mutageny, které dodávají nadstavbové bonusům k aktivovaným dovednostem. Ty pak lze kdykoliv měnit a tím se dopracovat i k maličko rozdílné hratelnosti.

K dispozici je i pár nových dovedností, například úder s otočkou, v němž zasáhnete všechny protivníky v dosahu. Dovedností zase tolik není, ale to považuji za pozitivum hry. Namísto velkého množství dovedností, které si ani nepamatujete, tu máte k dispozici jenom pár základních, s nimiž se skvěle sžijete a hru si díky tomu víc užijete.

Zaklínač 3: Divoký Hon – to už tu dlouho nebylo (a nebude)
i Zdroj: PCTuning.cz

Dvě zpestření však Zaklínač 3 přece jen obsahuje. V první řadě jde o střelnou zbraň, respektive kuši, s níž nepřátele ohlodáváte z dálky podobně jako se znameními. Tím druhým jsou potom kratší prostřihy, jakési flashbacky, v nichž se vracíte do událostí minulých.

Flashbackům vévodí Ciri, která se vám do hledáčku dostane hned po prvním setkání s Yen. Ciri je v nebezpečí, Geralt se s ní neustále míjí a hra se tak napíná až k prasknutí. V těle Ciri nemáte k dispozici inventář a ani nemůžete sesílat znamení. Na druhou stranu s ní lze prostupovat nepřáteli a dalšími objekty, díky čemuž jsou souboje dostatečně ozvláštněné. Ciri navíc taktéž prožívá ohromné dobrodružství a stejně jako Geralt se dostává do mnoha zajímavých situací, které mají tendenci pohrát si s vašimi srdci.

Zaklínač 3: Divoký Hon – to už tu dlouho nebylo (a nebude)
i Zdroj: PCTuning.cz

Zaklínač 3: Divoký Hon – to už tu dlouho nebylo (a nebude)
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama