Závěrečné ohlédnutí za CEBITem 2009 | Kapitola 2
Seznam kapitol
Ačkoliv letošní veletrh v leckterých novinářích evokoval spíše negativní pocity, nedá se říci, že bychom z akce byli zklamaní. Byl menší, komornější a s menším počtem vystavovatelů, než tomu bylo minulý rok. Stále se tu však nacházela spousta zajímavých kousků. My vám nyní přinášíme poslední reportáž z akce, s níž letošní hannoverský veletrh uzavřeme.
Představíme si některé vrcholové kousky společností Cooler Master a Scythe, které na veletrhu spojovala jedna podobná vlastnost. Obě tyto korporace totiž na veletrhu představili dva skutečně nezapomenutelné kousky - Cooler Master V10 a Scythe Godhand.
Cooler Master
Jak už jsem výše zmínil, Cooler Master se tentokrát na CeBITu vytáhnul se vskutku gigantickou V10-kou. Ta je určena k osazení na patice LGA 1366 / 775 / AM2+, AM2 / 940 / 939 a 754. Pasivní část chladiče je vybavena deseti měděnými heat-pipe trubicemi, zatímco aktivní chlazení podporuje 120mm ventilátor. A jak to vypadá s váhou? Chladič váží celých 1,2kg, a to už je opravdu síla.
Scythe
Scythe Godhand je macek již na první pohled. Svojí velikostí dokonce překonal doposud nejrozměrnější model z dílen společnosti Scythe - CPU chladič Orochi. Godhand disponuje stejně jako konkurenční V10 hned deseti měděnými heat-pipe trubicemi. Osazen je přitom "brutálním" 250mm ventilátorem.
Thermaltake
Ačkoliv se toho letos od Thermaltaku čekalo mnohem více, nic výjimečného bohužel nepředvedl. Většinu vystavených modelů je již možné zakoupit a na některé z nich jsme mohli na webových stránkách výrobce narazit již před započetím letošního CeBITu. Za zmínku ovšem stojí nový měděný Thermaltake V1 (podporuje všechny současné patice) spolu s chladičem SpinQ honosící se RedDot Design oceněním.
ASUS
Společnost ASUS letos opět předvedla sbírku svých nejbizarnějších a nejzvláštnějších chladičů určených zejména "modderům" a vášnivým overclockerům.
Arctic Cooling
Velmi pěkné kousky na hannoverském veletrhu předvedla také společnost Arctic Cooling. Za zmínku zcela jistě stojí monstrózní chladiče XTREME GTX280 a XTREME 4870X2 určené k osazení na stejnojmenná GPU. V případě dvoujádrové 4870 se pak jedná o první podobně řešený nereferenční chladič.