2× herní nb: Eurocom Nightsky RX15 a ASUS Strix SCAR III
i Zdroj: PCTuning.cz
Mobilní zařízení Článek 2× herní nb: Eurocom Nightsky RX15 a ASUS Strix SCAR III

2× herní nb: Eurocom Nightsky RX15 a ASUS Strix SCAR III | Kapitola 7

Z. Obermaier

Z. Obermaier

5. 7. 2019 03:00 10

Seznam kapitol

1. Léto s notebookem 2. OLED vs LCD 3. Obsah balení počítačů 4. Hardware I. (CPU, GPU) 5. Hardware II. (disky, paměť) 6. BIOS a software
7. Zpracování, konektory a repro 8. Klávesnice, chlazení a teploty 9. Baterie, výdrž a spotřeba 10. Výkon procesoru (Intel Core i7-9750H) 11. Testy herního výkonu (RTX 2070) 12. Závěr

Je horké léto a herní notebooky se k němu skvěle hodí. Hrát můžete kdekoliv, hlavně na dovolené. Oba stroje mají šest jader Coffee Lake a grafiku RTX 2070. Liší se hlavně displejem a cenou, Asus má FHD 144 Hz IPS a Eurocom exklusivní OLED 4K. Takových je na světě zatím je hrstka.

Reklama

Zpracování, konektory a repro

2× herní nb: Eurocom Nightsky RX15 a ASUS Strix SCAR III
i Zdroj: PCTuning.cz

Šasí obou počítačů je plastové, jen víko Asus je z kovu s kartáčovaným povrchem. Problém je manipulace v otevřeném stavu. LCD má malou tloušťku a je křehké, ale o dost pevnější než u stylových tenkých notebooků. Vydrží určitě hodně. Dílenské zpracování je v této cenové třídě výborné. Esteticky jde o celkem povedený notebook, který neurazí nikoho. Proti Eurocomu, který je celý z plastu, se dokonce zdá počítač i užší, ale je to jen zdání. Tloušťka obou je totožná. Eurocom působí ale bytelněji a robustněji. Oba vypadají solidně a zpracování je prvotřídní.

Konektory

V případě Asus ROG Strix Scar III jde o levnější herní stroj, tedy je výbava porty omezená. Na levé straně jsou pouze tři USB porty a výstup na sluchátka. Na zadní straně pak najdeme LAN, HDMI a USB-C. Zcela dole se také skrývá slot na paměťovou kartu. To je ale vše.

i Zdroj: PCTuning.cz

I když je Eurocom zástupcem highendu, protože stojí o dvacet tisíc víc, není jeho výbava porty nijak oslnivá. Na levé straně najdeme také pouze jeden USB a výstupy audia. Na zadní straně je LAN, HDMI, DP, USB a USB-C (Thunderbolt). Slot paměťové karty je zpředu.

i Zdroj: PCTuning.cz

Reproduktory

Reproduktory jsou u obou počítačů tentokrát pouze dva bez subwooferu. Oba jsou umístěné na dolní straně notebooku a hrají opravdu solidně, zvuk je při vyšších hlasitostech u Asus (81 dB) takový „plastový“, ale stále dobrý. Maximální hlasitost je slabší i když na tak malé repro docela překvapivá. U hráčů se stejně počítá spíše se sluchátky. Hodnocení Asus je solidní průměr, Eurocom hraje o poznání hlasitěji a čistěji. V tomto směru je vítěz.

2× herní nb: Eurocom Nightsky RX15 a ASUS Strix SCAR III
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama