PCTuning Článek

Acer Ferrari One 200 — malý a luxusní s příjemnou cenou

tomas-sulc
Tomáš Šulc
29. 1. 2010 01:00 32 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Acer Ferrari One — hardware 2. Design, materiály, rozměry 3. Baterie, klávesnice, touchpad 4. Vstupy/výstupy, OS, příslušenství 5. Zvuk, chlazení, záruka 6. Testy procesoru
7. Testy operační paměti 8. Testy grafické karty - standardní 9. Testy pevného disku 10. Test výdrže akumulátoru 11. Vyhodnocení a závěr

Již téměř rok je na trhu druhá generace notebooku Acer Ferrari s označením 1200. Notebook s cenou okolo třiceti tisíc korun je však pro většinu uživatelů příliš drahý a Acer proto na konci minulého roku uvedl řadu Ferrrari One. Ta nabízí sice méně výkonný, pro většinu uživatelů však stále dostatečný výkon. A hlavní je cena. Ferrari za 15 tisíc?

Reklama
Reklama

Baterie


-pro zvětšení klikněte-

Výrobce tvrdí, že notebook by měl vydržet na akumulátor běžet až pět hodin. Já osobně si tím úplně jistý nejsem. Jednak kapacita 6článkového akumulátoru je jen 48 Wh, což je mírně podprůměrné číslo a pak také onen procesor. Proti Atomu bude mít tento dvoujádrový čip vyráběný 65nm výrobním procesem výrazně vyšší spotřebu a moje odhady jsou proto o něco nižší, slušnou realitu vidím okolo čtyř hodin.

Zdroj

Zdroj je poměrně malý, překvapil mne však svým výkonem. Ten je totiž 65 W, což je na notebook této kategorie opravdu hodně a jsem si jist, že takovou spotřebu Ferrari One nemá. Tento jev však není úplně výjimečný, i k některým netbookům s procesory Atom dostanete 60W zdroj.

Klávesnice


-pro zvětšení klikněte-

Pokud se mi na noteboocích Acer v posledních měsících opravdu něco líbí, je to klávesnice. Ta je identická s tou, kterou má třeba Acer TimeLine 1810TZ, dovolím si proto převzít svůj dřívější komentář. "Inspirace konkurencí je u této klávesnice sice zřejmá, ale opravdu vám to bude vadit? Hlavní je, že se na klávesnici skvěle píše, klávesy jsou doslova obří i na takto malém počítači a při psaní se klávesnice neprohýbá. Nebýt maličkých šipek, dal bych jedničku s hvězdičkou, takto je to jen jednička."

Touchpad

Touchpad je vzhledem k omezenému prostoru poměrně malý, vzhledem k suprové klávesnici mu to však rád odpustím. Také u něj se Acer inspiruje konkurencí a nabízí kromě funkce polohovacího zařízení i další možnosti jako scrollování, zoomování, vpřed/vzad atd. Také tlačítka jsou poměrně malá a protože tvoří jeden díl, není možné je zmáčknout u prostředního okraje.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning