Acer Ferrari One 200 — malý a luxusní s příjemnou cenou
PCTuning Článek

Acer Ferrari One 200 — malý a luxusní s příjemnou cenou

Tomáš Šulc

Tomáš Šulc

29. 1. 2010 02:00 32

Seznam kapitol

1. Acer Ferrari One — hardware 2. Design, materiály, rozměry 3. Baterie, klávesnice, touchpad 4. Vstupy/výstupy, OS, příslušenství 5. Zvuk, chlazení, záruka 6. Testy procesoru
7. Testy operační paměti 8. Testy grafické karty - standardní 9. Testy pevného disku 10. Test výdrže akumulátoru 11. Vyhodnocení a závěr

Již téměř rok je na trhu druhá generace notebooku Acer Ferrari s označením 1200. Notebook s cenou okolo třiceti tisíc korun je však pro většinu uživatelů příliš drahý a Acer proto na konci minulého roku uvedl řadu Ferrrari One. Ta nabízí sice méně výkonný, pro většinu uživatelů však stále dostatečný výkon. A hlavní je cena. Ferrari za 15 tisíc?

Reklama
Reklama

Design

Acer Ferrari One 200 — malý a luxusní s příjemnou cenou

Po stránce designu sází Acer samozřejmě na typické znaky Ferrari. Vyrobit ryze červený notebook by však vypadalo trochu podivně, červené je proto jen víko a některé ozdobné prvky, zbytek notebooku je černý. Dále nemohou chybět loga Ferrari a naladit se na závodní vlnu se vás notebook bude snažit třeba plasty okolo touchpadu, které se snaží imitovat karbon. Celkově však design celého počítače nepůsobí nijak šíleně a pokud máte rádi alespoň trochu inovativní design, bude se vám malé Ferrari líbit.

Materiály/provedení

Výkonnější a dražší bratr Ferrari 1200 má doslova božské dílenské zpracování i materiály, je totiž vyroben z uhlíkových vláken. To Ferrari One 200 v ceně okolo 15 tisíc samozřejmě nečekejte, budete se muset spokojit s plasty. Opravdu celý notebook je kompletně plastový, jiné materiály na šasi nehledejte. Na druhou stranu jsou plasty většinou matné a dobře zpracované, takže se nemusíte obávat žádných lesklých povrchů a všudypřítomných otisků prstů.

Co se týče dílenského zpracování, je jeho kvalita na vysoké úrovni. I detaily jsou provedeny s velkou přesnotí a nikde nenajdete ostré hrany a jiné vady. Acer už dlouhou dobu není tím otřesným výrobcem, jak si stále někteří myslí a u jeho prémiové značky to platí dvojnásob.

Rozměry

Co říct k rozměrům? Snad jen že Ferrari One 200 je velmi malý notebook. Při úhlopříčce displeje 11,6" je jeho hmotnost pouhých 1,4 kg (1,8 kg včetně zdroje) a o ledasčem svědčí také šířka, která je jen lehce přes tři centimetry. Zkrátka a dobře se Ferrari One vejde téměř do libovolného batohu či brašny a jde o ideálního společníka na cesty.

Víko

Acer Ferrari One 200 — malý a luxusní s příjemnou cenou


-pro zvětšení klikněte-

Na rudém víku je jasně vidět, ke které značce se notebook hlásí. Nechybí zde však ani logo výrobce, kterým je Acer.

Spodní kryt

Acer Ferrari One 200 — malý a luxusní s příjemnou cenou


-pro zvětšení klikněte-

Zespodu mnoho zajímavého není, jen klasika v podobě nálepek výrobce a otvorů pro zlepšení chlazení. I když vlastně ano. Schválně si fotku zvětšete a podívejte se v detailu na gumové nožičky. Vidíte také ten vzorek pneumatik?

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning