Acer Ferrari One 200 — malý a luxusní s příjemnou cenou
i Zdroj: PCTuning.cz
Mobilní zařízení Článek Acer Ferrari One 200 — malý a luxusní s příjemnou cenou

Acer Ferrari One 200 — malý a luxusní s příjemnou cenou | Kapitola 5

Tomáš Šulc

Tomáš Šulc

29. 1. 2010 02:00 32

Seznam kapitol

1. Acer Ferrari One — hardware 2. Design, materiály, rozměry 3. Baterie, klávesnice, touchpad 4. Vstupy/výstupy, OS, příslušenství 5. Zvuk, chlazení, záruka 6. Testy procesoru
7. Testy operační paměti 8. Testy grafické karty - standardní 9. Testy pevného disku 10. Test výdrže akumulátoru 11. Vyhodnocení a závěr

Již téměř rok je na trhu druhá generace notebooku Acer Ferrari s označením 1200. Notebook s cenou okolo třiceti tisíc korun je však pro většinu uživatelů příliš drahý a Acer proto na konci minulého roku uvedl řadu Ferrrari One. Ta nabízí sice méně výkonný, pro většinu uživatelů však stále dostatečný výkon. A hlavní je cena. Ferrari za 15 tisíc?

Reklama

Kvalita zvuku a reproduktorů

Od dvojice malých reproduktorů na přední hraně toho mnoho nečekejte. Už při středních hlasitostech jim dochází dech a zvuk je na velmi nízké úrovni. Použitelné jsou jen při nízkých hlasitostech a to ještě ne na nic náročného. Zkrátka a dobře sluchátka jsou povinnost.

Chlazení - provedení

 -pro zvětšení klikněte-
i Zdroj: PCTuning.cz
-pro zvětšení klikněte-

Chlazení notebooku je řešeno standardním způsobem, kdy teplo od procesoru a čipsetu odvádí heatpipe trubice na pasiv, který profukuje ventilátor a teplo odchází skrz levou hranu notebooku ven z počítače.

V klidu

V zátěži

Procesor 48 °C 64 °C
Pevný disk 38 °C 42 °C

Co se týče teplot, nelze mít výhrad, i v zátěži je odvod tepla zajištěn velmi slušně. Horší je to však s tím, jak je odvod tepla zajištěn. Částečně jsou totiž komponenty chlazené přes šasi, což znamená, že se v plné zátěži notebook zahřívá. Konkrétně je to na levé části počítače v oblasti klávesnice a částečně také nalevo od touchpadu v místech, kde máte při práci opřenou ruku, což je při delší práci poměrně nepříjemné.

Chlazení - hlučnost

Kancelářská práce ve Windows

V klidu nebudete mít s hlučností žádný problém. Ventilátor se sice točí a pokud na něj přiložíte ucho, je slyšet, ale při běžné práci přes den je to v praxi téměř nepostřehnutelné a večer v posteli sice mírný šum uslyšíte, ale rušit vás nebude.

Hraní počítačových her

Ve 3D se k mému překvapení hlučnost téměř nezvýšila. Ventilátor se sice točí o něco rychleji, ale při běžném denním provozu je notebook stále téměř neslyšitelný a také večer je jeho hlučnost naprosto v pohodě snesitelná.

Záruka

Standardní záruka je u Aceru dva roky v České Republice, z toho první je mezinárodní. Na vyřízení reklamace má společnost ze zákona 30 dní, garanci rychlejší opravy nečekejte.

Za příplatek je možné dokoupit buď rozšíření záruky na tři roky (okolo 2600 Kč s DPH, po celé tři roky platí záruka v rámci celé EU) nebo tři roky s krytím náhodného poškození (cca 3500 Kč s daní a pokryt je například pád ze schodů atp.). Poslední možností rozšíření záruky je next business day na tři roky (oprava do druhého pracovního dne doma u zákazníka za cca 4300 korun).

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama