Akasa VenomToxic – hodně zvláštní skříň, ale povedená!
PCTuning Článek

Akasa VenomToxic – hodně zvláštní skříň, ale povedená!

Jan Štěpánek

Jan Štěpánek

2. 2. 2012 03:00 9

Seznam kapitol

1. Laťka o kousek níže? 2. Balení a první pohled 3. Ovládací panel a horní část 4. Bočnice a spodní část
5. Šasi 6. Interiér 7. Teplotní testy a airflow 8. Závěrečné zhodnocení

Akasa ve spojitosti s počítačovými case není zrovna běžným pojmem. Několik skříní má ale tento výrobce za sebou a v současné době se rozhodl produktové řady ještě o něco rozšířit. Ukážeme si jednu z dvojice nových Venomů s označením Toxic. To pravděpodobně díky použití výrazně žlutozeleného zbarvení některých doplňků...

Reklama
Reklama

Spojení výrobce Akasa a počítačových skříní opravdu není nejběžnějším, protože pokud už někdo mluví o této značce, většinou spíše ve spojitosti se speciálními doplňky pro PC, případně o ventilátorech, atd. Akasa je prostě synonymem nejrůznějšího IT příslušenství.

Akasa VenomToxic – hodně zvláštní skříň, ale povedená!

A možná právě proto, že Akasa je sice poměrně tradiční značkou, nicméně nikoliv na poli počítačových case, jsem rád, že můžeme dnes otestovat jejich nový model. Z těch postarších si zaslouží jistě zmínit např. model Eclipse, o kterém jste možná a také nejpravděpodobněji slyšeli. Case, která se inspirovala u luxusních výrobců (především u LianLi) a nabídla kvalitní zpracování za rozumnější peníze. Zajímavým experimentem byl ale také model Mirage, který z řady vystupoval díky pochromovanému šasi a velmi exkluzivním vzhledem. Poslední v řadě velmi povedených case, které se ve svojí době nemusely vůbec za nic stydět, byla Omega – decentní vzhled a především maximální funkčnost.

Akasa VenomToxic – hodně zvláštní skříň, ale povedená!

Pak bohužel ale díky přesměrování trhu přicházejí modely, které z pohledu funkčnosti tak ideální nejsou, tedy především Infinity a dnes testovaný Venom, který na mě po letmém pohledu neudělal úplně ideální první dojem. Mám totiž trochu strach, aby nešlo jen o další vzhledově překombinovanou case bez jakékoliv logiky použitelnosti. Ale právě proto je zde dnešní test, aby toto dokázal.

Specifikace

Dle specifikace zatím nejde o nic speciálního, protože jak rozměry, tak další údaje jsou v podstatě odpovídající standardu. Rozměry 620 × 555 × 232 mm odpovídají dnes nejoblíbenějším full-towerům, kam se díky svojí konstrukci řadí právě i Venom. Překvapující je ale hmotnost, která je uváděna 13,1 kg. To je hodnota spíše nadstandardní, o to spíše, že je case vyrobena z 0,8 – 1mm SECC plechu.

Akasa VenomToxic – hodně zvláštní skříň, ale povedená!

Už z první fotografie je ale patrné, že hlavní slovo zde budou mít plasty, tak jak je dnes velmi časté. Plast tedy z velké části překrývá jak čelní panel, tak i ten horní. Na druhou stranu je třeba uznat, že díky plastům je možné docílit zajímavějších tvarů, než na jaké jsme zvyklí od běžných plecháčů. A nutno také uznat, že právě Venom se o něco takového snaží poměrně úspěšně, ale o tom za moment.

Akasa VenomToxic – hodně zvláštní skříň, ale povedená!

Co se designu týká, je Venom Toxic opravdu poměrně dost extravagantní, ať už právě využitím neobvyklých tvarů, tak především díky barevné kombinaci. Ta bude nabízena pouze jedna, která kombinuje černou a žlutozelenou (jako u zvýrazňovačů) barvu. Díky tomu case rozhodně nelze jen tak přehlédnout, na druhou stranu musím uznat, že decentní použití takto výrazné barvy celkovému vzhledu prospělo a case nevypadá tak nudně. Akasa tento model směruje především na hráče, takže na lanparty bude vypadat určitě zajímavě.  Navíc pro tyto účely nabídne i několik zajímavých funkcionalit.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning