Asus B550 Pro ART
PCTuning Článek

Asus ProArt B550-CREATOR: Luxusně vybavená deska

Z. Obermaier
Z. Obermaier
31. 5. 2021 13:00 14 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Luxus ve střední třídě 2. Testovací sestava 3. Představení desky – Obsah balení 4. Základní deska – layout 5. Specifikace desky a software
6. Bližší pohled na desku a teploty 7. Napájení desky 8. BIOS 9. Přetaktování 10. Hodnocení

I když je čipset B550 určený do střední třídy, Asus tuto desku vybavil opravdu královsky. Má dva porty Thunderbolt 4, dvě síťové karty pro 2.5 GbE, silné napájení a samozřejmě PCIe 4.0. Jde jednoznačně o nejvybavenější desku s B550 na trhu.

Reklama
Reklama

Přetaktování

Už bylo několikrát zmíněno, že tato deska není primárně deska pro taktování, nadšence a ladění. Přesto jí výrobce v tomto směru nijak neošidil. Napájecí kaskáda je extra silná, možnosti BIOSu odpovídají deskám ROG. Z tohoto pohledu jde o overclockerskou desku bez výhrad. Já jsem zkusil taktovat starší CPU, který má dobře zdokumentovaný maximální potenciál přetakotvání na řadě desek X570 nejvyšší třídy. Chtěl jsem vyzkoušet, zdali s ním na této desce dosáhnu stejných výsledků.

Předpoklad se potvrdil, tato deska zvládá dvanáctijádro Ryzen 9 3900X naprosto bez problémů přetaktovat na 4,35 GHz při napětí 1,425 V. Tedy shodně s nejvyššími modely desek s X570. Tato deska v OC nemá žádný hendikep. Výkon samozřejmě proti základu narostl. Získali jsme navíc 7 % výkonu.

Ani pamětí se deska nebojí, dokonce se starším Ryzenem 3000 dokáže dobře používat rychlé moduly. To nebývá se staršími procesory pravidlem. na první dobrou jsem nastavil takt pamětí 4000 MHz a vše funguje perfektně. Dál už jsem nešel, dosažený výkon pamětí je dostatečný.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Související články

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning